Wpis z mikrobloga

@Catmmando Bo w naszej kulturze przyjęło się, że wolna jest niedziela, a nie środa i dlatego należy premiować pracę w ND, a nie ŚR. A dlaczego weekend zaczyna się w PT po południu, a nie WT? Może ktoś ma wolny środę i czwartek akurat
  • Odpowiedz
kulturowo przyjęło się że nie pracujemy w niedziele


@K-S-: No właśnie i ludzie mają wywalone na tą głupią 'kulturę' i chcą pracować kiedy im pasuje.
Są rzesze studentów dziennych którzy ledwo wiążą koniec z końcem bo obcięli im połowę czasu kiedy mogli dorobić do swojego utrzymania.
Jeżeli ktoś 'dorosły' nie chce pracować w niedzielę to w zdecydowanej większości polskich firm nie pracuje się w niedziele. Jeżeli masz 25+ lat i
  • Odpowiedz
Naprawdę nie wiem jak mam Ci wytłumaczyć idee wspólnego odpoczywania.


@K-S-: to co napisałeś jest tak głupie ze nie wiem jak możesz to z powaga napisać XD

Wspólne odpoczywanie pod warunkiem że pracujesz w sklepie lub i tak miałeś wolne niedzielę, cała reszta zignorowana
  • Odpowiedz
@Herubin: Przecież od samego początku tak piszę. Że moim zdaniem wszystkie niedziele powinny być handlowe, a pracownicy powinni za ten dzień dostawać dodatkowe pieniądze.

Później niektórzy mi wytykali dlaczego akurat za pracę w niedziele, więc napisałem że to jest kulturowo przyjęty dzień w którym odpoczywamy.

Moim zdaniem wszystko się klei, niedziela to dzień odpoczynku, ale jeżeli masz pecha i musisz w ten dzień pracować to powinieneś dostać premię. I tyle.
  • Odpowiedz
@K-S- to niech lekarze, księża, energetycy, kolejarze, kierowcy i pracownicy stacji benzynowych (i pewnie setki ich zawodów) też odpoczywają. Czemu tak wybiórczo?
  • Odpowiedz