Wpis z mikrobloga

Pare dni temu u znajoma z pracy zatrudniła elektryka do przesunięcia gniazdka o meter w lewo, oczywiscie ceny nie ustalili przed tylko w trakcie pracy i jak się dowiedziała że chlop chce 300zł to zaczęła sie termedyja za co itp. Chlop jej rozpisał 50zł zlokalizowanie przewodu dzieki czemu unikneli kucia metrowego rowka, 50zł wykucie otworu + montaż puszki i zaklejenie starej puszki,100zł przedłużanie i łączenie przewodów, 50zł materiał i 50zł dojazd (20km) stwierdziła że tyle nie zapłaci a ten zapytał czy jest pewna ona że może dać max 150zł i chlop wzial sie spakował i pojechał. Tera do mnie przyszla czy może bym dokończył roboteb( ͡º ͜ʖ͡º) z tego co widze to zostało do założenia gniazdko i zagipsować ale powiedziałem że niestety nie mam takich umiejętności (oczywiscie ze umiem ale nie chce) i że ma dzwonić do tego fachowca bo to w sumie nie była zła cena. Ta sie na mnie obraziła i mowi ze chyba sie z ch.. na łby pozamieniałem albo ze sie znam z tym elektrykiem. A wy jak myslicie.. dobra to cena czy chłop przegiął? #elektryka #pytanie
ZnienawidziszMnie - Pare dni temu u znajoma z pracy zatrudniła elektryka do przesunię...

źródło: temp_file1449919114071206507

Pobierz
  • 158
@AndyMendy:

Virgin korposzczurek przychodzi do roboty i ma wywalone jajca. Kasa spływa, auto służbowe i karta paliwowa tez się znajdzie jak szczurek sprytniejszy. Można się zająć tinderowanieniem, myśleniem o urlopie i wakacjach, hobby i planowaniem kredytu.

Taki elektryk kupuje narzędzia, utrzymuje narzędzia, szuka klientów, kupuje materiał i towar, odpowiada z szkody, coś tam się musi dokształcać, zbierać faktury i przesyłać księgowemu, utrzymywać lub wyrabiać uprawnienia, zostawać na przedłużających się robotach i
@ZnienawidziszMnie: wszyscy piszą ze nie duzo itp. Zastanawiam sie gdzie wy zyjecie :-) o ile to nie jakis Wroclaw czy Warszawa to jest to dosyc drogo. Fakt ze dojazd 20 km, to stawka zostala policzona pewnie razy dwa ale nie dalo znalezc kogos blizej? To nie jest normalna cena. Za taka jednorazowa robote elektryk z ogloszenia bedzie przecietnie wolal 150, max 200. Za 100 tez sie znajdzie. Mi niedawno gosc cala
zlokalizowanie przewodu dzieki czemu unikneli kucia metrowego rowka


@ZnienawidziszMnie: I co za różnica xD Przecież i tak to trzeba zaszpachlować i pomalować, bez względu na to czy to 10cm otwór czy metrowy rowek. A farb w sklepie i szpachli nie sprzedają na gramy.
@HlHl: poprostu to co opisałeś to totalna januszerka i zrobienie na #!$%@?. Tak można zrobić tymczasowo albo we flipie / norze na wynajem. Nikt normalny nie zrobi czegoś takiego w domu.
1. #!$%@? wygląda
2. Potencjalne zagrożenie dla dzieci / zwierząt.
3. Trzeba jeszcze znaleźć kogoś kto tego się podejmie.
Pomijając to że mniejsza januszerka było by poprostu poprowadzenie małego korytka poziomo…
Za zrobienie rzeczy o których ktoś nie ma pojęcia
1. #!$%@? wygląda


@yazir: Lepiej wyglada łaciata sciana niż 20 cm peszla prowadzacego do listwy? xD

2. Potencjalne zagrożenie dla dzieci / zwierząt.


@yazir: Jakie to zagrożenie? takie samo zagrozenie jest że dziecko może włożyć drut w konakt

3. Trzeba jeszcze znaleźć kogoś kto tego się podejmie.


@yazir:
Mówiłem o samodzielnym wykonaniu,
prostym, tanim, szybkim
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Przede wszystkim to masa "fachowców" od budowlanki i wykończeń leci bez faktur albo wystawia zaniżone, dogadując się pod stołem. Więc przychód i dochód to ja stosuję tu jak synonim właśnie dlatego. I jakoś magicznie nie odniosłeś się do reszty tylko zesrałeś się o to jedno słowo. Panie Wiarygodny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przede wszystkim to masa "fachowców" od budowlanki i wykończeń leci bez faktur albo wystawia zaniżone, dogadując się pod stołem.


@Escalade: Nie no jak ludzie są złodziejami to na pewno ty też jesteś.

Więc przychód i dochód to ja stosuję tu jak synonim właśnie dlatego


@Escalade: Stosujesz przychód i dochód jako synonim bo nie masz pojęcia o tym jak działa dorosłe życie i fundamentalne prawa ekonomii.

tylko zesrałeś się o to