Wpis z mikrobloga

Pare dni temu u znajoma z pracy zatrudniła elektryka do przesunięcia gniazdka o meter w lewo, oczywiscie ceny nie ustalili przed tylko w trakcie pracy i jak się dowiedziała że chlop chce 300zł to zaczęła sie termedyja za co itp. Chlop jej rozpisał 50zł zlokalizowanie przewodu dzieki czemu unikneli kucia metrowego rowka, 50zł wykucie otworu + montaż puszki i zaklejenie starej puszki,100zł przedłużanie i łączenie przewodów, 50zł materiał i 50zł dojazd (20km) stwierdziła że tyle nie zapłaci a ten zapytał czy jest pewna ona że może dać max 150zł i chlop wzial sie spakował i pojechał. Tera do mnie przyszla czy może bym dokończył roboteb( ͡º ͜ʖ͡º) z tego co widze to zostało do założenia gniazdko i zagipsować ale powiedziałem że niestety nie mam takich umiejętności (oczywiscie ze umiem ale nie chce) i że ma dzwonić do tego fachowca bo to w sumie nie była zła cena. Ta sie na mnie obraziła i mowi ze chyba sie z ch.. na łby pozamieniałem albo ze sie znam z tym elektrykiem. A wy jak myslicie.. dobra to cena czy chłop przegiął? #elektryka #pytanie
ZnienawidziszMnie - Pare dni temu u znajoma z pracy zatrudniła elektryka do przesunię...

źródło: temp_file1449919114071206507

Pobierz
  • 158
@ZnienawidziszMnie wnerwia mnie jak ludzie nie doceniają pracy innych. Najczęściej to wygląda tak, że ktoś z pracą umysłową nie docenia tych z fizyczną. ( ͡° ʖ̯ ͡°) przecież to trzeba się nauczyć, zdobyć uprawnienia. Nawet praca sprzątaczki jest czasem wymagająca - lata praktyk jak prasować koszule, że wyglądają perfekcyjnie (moja tak robiła) lub jak czyścić różne plamy z różnych powierzchni.
@Ranmus: 50 zł zapłaciłem za otwornicę ale gość robił to młotkiem i dłutem, puszka 4 zł, złączki i reszta za dychę. Sam coś takiego zrobiłem ale różnica była taka że wiedziałem że tam idą przewody, on musiał kupić czujnik. Tu nie ma czego zepsuć pod warunkiem że to nie jest obwód pierścieniowy bo może się okazać że zepsuł obwód. 200 zł według mnie uczciwa cena bo "100 zł za przeniesienie gniazda"
Najpierw powinien wziąć za dojazd
Potem za zbadanie problemu
Potem podać cenę i dopiero wtedy przystepować do pracy
W trakcie pracy możliwa jest jeszcze negocjacja +/-10%
IMHO tak to powinno wyglądać
Zaskakiwanie kogoś ceną nie jest miłe

BTW
Wydawało mi się, że kobiety są wyzwolone i obywają się bez chłopa
oczywiscie ceny nie ustalili przed tylko w trakcie pracy i jak się dowiedziała że chlop chce 300zł to zaczęła sie termedyj


@ZnienawidziszMnie: bNie no 300 ziko to nie jest dobra cena. Ale fakt, baba dała ciała, jak by przez telefon nalegałą na wycene a potem po przyjezdzie tez to by pewnie się na 200 czy tam 220. skończyło. A tak janusz postanowił ją wydymać....