Wpis z mikrobloga

Pare dni temu u znajoma z pracy zatrudniła elektryka do przesunięcia gniazdka o meter w lewo, oczywiscie ceny nie ustalili przed tylko w trakcie pracy i jak się dowiedziała że chlop chce 300zł to zaczęła sie termedyja za co itp. Chlop jej rozpisał 50zł zlokalizowanie przewodu dzieki czemu unikneli kucia metrowego rowka, 50zł wykucie otworu + montaż puszki i zaklejenie starej puszki,100zł przedłużanie i łączenie przewodów, 50zł materiał i 50zł dojazd (20km) stwierdziła że tyle nie zapłaci a ten zapytał czy jest pewna ona że może dać max 150zł i chlop wzial sie spakował i pojechał. Tera do mnie przyszla czy może bym dokończył roboteb( ͡º ͜ʖ͡º) z tego co widze to zostało do założenia gniazdko i zagipsować ale powiedziałem że niestety nie mam takich umiejętności (oczywiscie ze umiem ale nie chce) i że ma dzwonić do tego fachowca bo to w sumie nie była zła cena. Ta sie na mnie obraziła i mowi ze chyba sie z ch.. na łby pozamieniałem albo ze sie znam z tym elektrykiem. A wy jak myslicie.. dobra to cena czy chłop przegiął? #elektryka #pytanie
ZnienawidziszMnie - Pare dni temu u znajoma z pracy zatrudniła elektryka do przesunię...

źródło: temp_file1449919114071206507

Pobierz
  • 158
@ZnienawidziszMnie: 300zł tylko? W dzisiejszych czasach? Na jego miejscu spokojnie krzyknąłbym z 500-600zł. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przecież samemu zrobić coś takiego dobrze, bez zbędnego #!$%@? się, to trzeba mieć jakieś doświadczenie i narzędzia. Przedłużki, izolacje, dodatkowy kawałek kabla, puszka, gips budowlany, farba, otwornica lub jakiś multitool do cięcia, poziomnica lub laser, wykrywacz kabli, ściągacz izolacji, poprawny, bezpieczny montaż gniażdka i przy okazji walka z gięciem kabli.
@bandera: No serio pytałem, ale już sobie doczytałem, bo nie tylko ja miałem takie wątpliwości. Nie pomyślałem, że przewód idzie jeszcze w poziomie z innego gniazdka, tylko myślałem o pionowym doprowadzeniu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ZnienawidziszMnie: właśnie przez takie gówno, zawsze unikałem drobnych prac elektrycznych u osób prywatnych. Cena imo bardzo ok, sam bym za tyle nie robił pewnie. Sam dojazd i powrót to już godzina lekko.
Błąd komunikacji po obu stronach.
Z ciekawości wygooglowalem jakich cen Twoja znajoma pewnie spodziewała się i tak obstawiam że znalazła jakiś podobny wynik:
„przeniesienie gniazdka – ok. 40-70 zł (w zależności od stopnia skomplikowania prac i zakresu bruzdowania w
ki,100zł przedłużanie i łączenie przewodów, 50zł materiał i 50zł dojazd (20km) stwierdziła że tyle nie zapłaci a ten zapytał czy jest pewna ona że może dać max 150zł i chlop wzial sie spakował i pojechał. Tera do mnie przyszla czy może bym dokończył roboteb( ͡º ͜ʖ͡º) z tego co widze to zostało do założenia gniazdko i zagipsować ale powiedziałem że niestety nie mam takich umiejętności (oczywiscie ze
@ZnienawidziszMnie: Zamiast podłączyć sobie przedłużacz, bo takie kombinacje. No ale jak już chce, no to imho normalna cena, rozpisane co ile i jest ok, chłop przyjechał nawet o czasie i zaczął robić co tez nie jest oczywiste. z niektórymi sie umówisz i nawet nie przyjadą.

Myślała pewnie ze to prosta robota, i zapłaci 100zł. No ale jak się zleca głupie przeróbki no to i trzeba się liczyć z tym że się