Wpis z mikrobloga

Mamy to!
W końcu porządne spadki w cenach nieruchomości. Dziś prawdziwa okazja w wiosce 30km od #wroclaw czyli „piękny” nieurządzony domek na obsranych ogródkach działkowych pełnych bezdomnych za jedyne 110k (15k m2). Oczywiście bez prawa własności więc w przypadku np zmiany przeznaczenia działki lub likwidacji ROD jestesmy w dupie¯\(ツ)/¯
#nieruchomosci
wortor - Mamy to! 
W końcu porządne spadki w cenach nieruchomości. Dziś prawdziwa oka...

źródło: IMG_2568

Pobierz
  • 26
@wortor: można dostać pozwolenie na budowę na działce rod? Bo ten "domek" to raczej za duży chyba jak na "altankę" bez pozwolenia.

A druga sprawa - że też komuś się chciało. Taki stan budowy to myślę że spokojnie te 100k mógł kogoś kosztować, a przecież ROD mogą w każdej chwili zlikwidować i działkę odebrać.
@wortor: no takie sa ceny na rodach, na moim w Warszawie w srodku miasta blisko metra, dzialki 300m2 startuja licytacje od 80k i to dzialki z jakims blaszakiem do rozwalcowania. ale coraz mniej ofert sie pokazuje bo wymiana pokoleniowa juz sie powoli konczy i juz wiekszosc to ladne dzialki z trawa z rolki i nowymi domkami.
Natomiast cena działki nie jest jakaś zupełnie z dupy, w Krk co ładniejsze działki rod w mieście też wystawiają za 80k+


@Nytalith: Mój znajomy na wiosnę będzie wystawiał z murowaną altanką, też z poddaszem. Tylko że 15ar, bo to 3 działki połączone. Chce 120k xD "Bo sąsiad 5ar obok sprzedał za 50k"
@enten Przepisy na RODach są proste. Dom 35m2 po obrysie zewnętrznym, max 5m wysokości przy spadzistym dachu + 12m2 tarasu. W tych wytycznych można budować co się chce. A ceny ogródków działkowych wywaliło już od pandemii. Jeśli ROD idzie do likwidacji, to dostaniesz odszkodowanie za regulaminową altanę i nasadzenia. Dzierżawisz tylko teren, ale wszystko co jest na nim, jest twoją pełną własnością. Pod Poznaniem to też jest aktualnie normalna cena takiej działki
Skąd pomysł, że ogródki działkowe są obsrane i pelne bezdomnych?


@sijulejter: no tak to jest jak ktos slyszal o nich tylko z opowiesci. teraz na rodach w centrach duzych miast juz od dluzszego czasu trwa wymiana pokoleniowa, lande domki, monitoringi ,ochrona, ladne domki ze spokojnie w sezonie letnim ludzie siedza cale weekendy.
u mnie sasiad z 1 strony nie jest zulem tylko lekarzem a z drugie strony prywaciaz ze swoja firma,
  • 0
@borjaki: dokładnie, jako posiadacz 3 osobnych działek na dwóch wrocławskich ROD nie mam pojęcia co się tam dzieje, ile razy włamali mi się do altanek, ukradli wszystko co miało wartość, a już na pewno nie mam pojęcia ile razy znalazłem na swoich działkach #!$%@? bezdomnych.
@wortor: no jesli sam probujesz ogarniac 3 dzialki to z doswidczenia moge powiedziec ze pewnie nie starcza Ci na to czasu i wygladaja na zaniedbane, wiec to przyciaga zulerke. Ja na swojej ani razu nie mialem wizyty zadnego nieproszonego goscia, moze dlatego ze mam na wejsciu info ze jest alarm i ochrona, jak sie podchodzi od razu zalacza sie swiatlo i kamerke tez widac. Jedyny raz alarm i powiadomienie sms dostalem
@sijulejter: a masz użytkowanie wieczyste na swoją działkę?Ja nie mówię że rod zlikwidują tylko że Tobie mogą wypowiedzieć dzierżawę. W moim RoD jest taki punkt w regulaminie. Ale może to nie standard.
Co do szamba to racja, może być tylko musi być szczelne. Ale ciekaw jestem jak jest z praktyką tego, jeszcze nie widziałem żeby z jakiegoś RoD wywozili nieczystości, a mijam ich sporo na codzień.
@Nytalith Zależy od RODos. W moim normalnie szambiarki jeżdżą i wywożą. Jest pełna kulturka. Mamy też alejki częściowo zrobione z pozbruku, radiowo sterowane bramy i własne miejsca parkingowe dla samochodów. Bardziej to wszystko wygląda z zewnątrz, jak osiedle domków letniskowych.
można dostać pozwolenie na budowę na działce rod? Bo ten "domek" to raczej za duży chyba jak na "altankę" bez pozwolenia.


@enten: Może mieć 5m ze skośnym dachem i 35m po obrysie i NIE MOŻNA w nim mieszkać całorocznie. Generalnie zależy jaka patologia zalęgła się w zarządzie. Są i takie RODy, które są w zasadzie osiedlami i ludzie nawet są tam zameldowani.