Wpis z mikrobloga

@N0vember: Średniozaawansowany to taki gość co trenuje z głową już z 2-3 lata i ma wymaksowane główne boje w 70-80% nawet. Po takim stażu raczej byłbyś w stanie sam stwierdzić jak trenować żeby połączyć to z bieganiem. A tutaj zadajesz pytanie tak ogólne że nie da się odpowiedzieć. Nie wiemy czy biegasz 20min rano po obudzeniu, półmaratony czy jakieś ironman'y. Jak chcesz uzyskać pomoc, to trochę włóż też wysiłku w opisanie
@Lewusx aktualnie, prawie za kazdym razem sadze polmaraton, wiec sa to calkiem dlugie treningi, jak na moje tempo biegu. Robie to w dni wolne od tremingu silowego, czyli 4x push pull i 3x bieg, ew 2x,jak cos mi wypadnie. Chce sie rozwijac w jednym i drugim, ale poki co, nogi silowo ucierpialy i malo co je robie, bo sie nie regeneruja i czuje juz na poczatku biegu, ze bedzie ciezko.

Pytam ogolnie,
@N0vember: Spróbuj coś na zasadzie Góra/Dół/Góra/FBW i wtedy daj jednostkę dołu w jakiś taki sposób, żeby nie było dzień przed i dzień po biegu żebyś mógł mocniej się w ten dzień zbodźcować. Góra to góra, a w FBW większość na górę ciała i po 1 ćwiczeniu na czwóki i dwójki, ale w takiej objętości żeby nie wpływało to na bieg.
@N0vember: Przy 160 km biegania miesięcznie musiałem zrezygnować z przysiadów bo nogi nie dawały rady. Druga sprawa to waga. Jak zszedłem z wagą przed maratonem to wyniki tez spadły.
@gorobei: Ruchy podstawowe jak przysiad, ciąg, wyciskanie sprogressowane już znacząco.

Tak jakby osiągnięcie już 70-80% swoich maxów. Nie wiemy do jakich kto może dojść maksów bo tego się nie przewidzi. Ale jeśli ktoś trenuje z głową i powiedzmy sprogressował w wyciskaniu z 50kg x5 w 2 lata do 110x5 to za kolejne 2 lata nie będzie robił raczej 170x5. Dlatego zakładałbym że te 110x5 to byłaby znacząca część jego potencjału.