Wpis z mikrobloga

Szymon Hołownia, od niedawna Marszałek Sejmu RP wg precedencji druga osoba w państwie, nie ma wykształcenia wyższego. Chciałem Was zapytać co o tym sądzicie.

Fot. z biogramu Szymona Hołowni w Wikipedii, starałem się wybrać coś jak najmniej nacechowanego emocjonalnie. Jest to zdjęcie pozowane, na które się zgodził, a pewnie wybierał spośród kilku, czy kilkunastu zrobionych.

#polska #polityka #sejm #parlament #wyksztalcenie #szymonholownia #trzeciadroga #polska2050 #ciekawostki
Poludnik20 - Szymon Hołownia, od niedawna Marszałek Sejmu RP wg precedencji druga oso...

źródło: Szymon_Ho%C5%82ownia_2022

Pobierz

Czy ma dla Ciebie znaczenie, że Marszałek Sejmu Szymon Hołownia nie ma wyższego wykształcenia?

  • Tak 11.2% (363)
  • Nie 88.8% (2865)

Oddanych głosów: 3228

  • 97
@Poludnik20 mi jedyne co w nim przeszkadza to fakt że jest on średniowieczną konserwą i nie można mu ufać za grosz, jak bym chciał chrześcijańskich troglodytów w rządzie to bym sobie zagłosował na Konfederacje a nie prezentera telewizyjnego powiązanego z PSL - jeszcze się poznacie na Szymciu i wspomnicie moje słowa że to obrzydliwa persona.
Szymon Hołownia, od niedawna Marszałek Sejmu RP wg precedencji druga osoba w państwie, nie ma wykształcenia wyższego. Chciałem Was zapytać co o tym sądzicie.


@Poludnik20: A i tak gość inteligencją zjada takiego Czarnka czy Pawłowicz po studiach. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Poludnik20: Krystyna Pawłowicz jest profesorem, a czołówka najbogatszych ludzi na świecie nigdy nie ukończyła studiów. Dyplom w XXI wieku to tylko akcesorium, dodatek, jak drogi zegarek na rękę. Jedni go nie zauważą, inni będą mieli #!$%@?, inni będą się nad tym spuszczać.
@Poludnik20: Formalne wykształcenie nie jest konieczne, aby osiągnąć sukces zawodowy, ale nie jest to też argument, że studia są niepotrzebne w ogóle, bo przecież Bill Gates też ich nie ma. Patrząc na pana Hołownię, jakby chciał, machnąłbym studia z łatwością, ale najwidoczniej nie były dla niego atrakcyjne i potrzebne.

Gorzej jak jakiś rekin biznesu online lub seba po technikum pomstuje na studia i twierdzi, że są zupełnie niepotrzebne, a sam miał
@Poludnik20: To ogólnie jest mit, że posłowie muszą być jakimiś ekspertami i reprezentantami elity, choć przy dzisiejszym procencie osób kończących uczelnie wyższe z czasem to będzie pewnie siłą rzeczy normą. To są reprezentanci społeczeństwa, całości tegoż. Oni mają na to środki, aby zamawiać ekspertyzy i nie muszą polegać przy tym na własnej wiedzy. A jako marszałek póki co sobie radzi ponadprzeciętnie dobrze, zobaczymy jak dalej.
@Poludnik20: Dla mnie to nigdy nie ma znaczenia, ale trochę podśmiewam sobie pod nosem, bo połowa wykopków która broni tu Hołownie, chętnie by pewnie wyśmiała - i wyśmiewała - pisowców że któryś tam nie ma wyższego a np jest ministrem. Albo o zgrozo - nie mówi po angielsku, albo mówi z akcentem
Szymon Hołownia, od niedawna Marszałek Sejmu RP wg precedencji druga osoba w państwie, nie ma wykształcenia wyższego. Chciałem Was zapytać co o tym sądzicie.


@Poludnik20: Ma doświadczenie w prowadzeniu na żywo programów rozrywkowo-cyrkowych, więc wydaje się idealnym kandydatem na marszałka, bez względu nie tylko na wykształcenie, ale i na poglądy w ogóle :)
@Poludnik20 tak jakby wykształcenie wyższe było jakimkolwiek wyznacznikiem. Jestem po LO, znam dwa języki obce, zwiedziłem całą Europę wzdłuż i wszerz, zarabiam 15 k miesięcznie. Po co iść na gówno kierunek by finalnie skończyć w Biedronce?
@Poludnik20:

Brak wykształcenia wyższego mi raczej nie przeszkadzał. Tzn. przeszkadzał na tyle, że wydawało mi się, że powaga stanowiska wymagałaby raczej doświadczonego prawnika itp., jednak brak takich kwalifikacji nie uważałem za dyskwalifikujący. W przypadku Hołowni za dyskwalifikujące uważałem jednak coś innego - seminarium, jawną religijność itp.

Jednak jak na razie pan Hołownia udowodnił mi, że byłem w błędzie i od pierwszych minut obrad uważam go za znakomitego marszałka. Na chwilę obecną