Wpis z mikrobloga

Szymon Hołownia, od niedawna Marszałek Sejmu RP wg precedencji druga osoba w państwie, nie ma wykształcenia wyższego. Chciałem Was zapytać co o tym sądzicie.

Fot. z biogramu Szymona Hołowni w Wikipedii, starałem się wybrać coś jak najmniej nacechowanego emocjonalnie. Jest to zdjęcie pozowane, na które się zgodził, a pewnie wybierał spośród kilku, czy kilkunastu zrobionych.

#polska #polityka #sejm #parlament #wyksztalcenie #szymonholownia #trzeciadroga #polska2050 #ciekawostki
Poludnik20 - Szymon Hołownia, od niedawna Marszałek Sejmu RP wg precedencji druga oso...

źródło: Szymon_Ho%C5%82ownia_2022

Pobierz

Czy ma dla Ciebie znaczenie, że Marszałek Sejmu Szymon Hołownia nie ma wyższego wykształcenia?

  • Tak 11.2% (361)
  • Nie 88.8% (2865)

Oddanych głosów: 3226

  • 97
@Poludnik20: jak się wywiązuje dobrze ze swoich obowiązków i został demokratycznie wybrany na to stanowisko, wykształcenie nie ma żadnego znaczenia. Teoretycznie lepiej wykształceni i z doświadczeniem parlamentarnym kompromitowali to stanowisko nie raz.
Ja też nie mam, #!$%@? mnie to obchodzi ze ktoś nie ma wyższego wykształcenia. Nie ma wykształcenia, które przygotowuje do pełnienia roli oficjela państwowego. Jakby miał magistra psychologii z wyższej szkoły lansu i bansu to już by było okejka, bo odklepane wyższe ? 4/5 magistrów w tym kraju to idioci.
@Poludnik20: Marszałek bez studiów, prezydent nie zna angielskiego, prezez NBP nie zna ekonomii. No dobrze, lepsze to niż profesor debil, ale w takim razie jakie my - jako naród - stawiamy wymagania naszym reprezentantom?
Z resztą, #!$%@? ze stawianiem wymagań, jeszcze gorzej z ich egzekwowaniem, skoro głosują ludzie których można przekupić własnymi pieniędzmi i jeszcze deliberują czy lepsze 2% czy 0%.
Wykształcenie nie powinno być składnikiem do tego, żeby powiedzieć że ktoś jest lepszy gorszy. Smutne jest to, że ludzie przez pryzmat wykształcenia oceniają ludzi. Cechą pożądaną powinna być inteligencja. Znam cudownych ludzi, którzy są niezwykle kretywni, ale nie ukończyli studiów. Niektórzy skończyli tylko szkołę zawodową, jednak jak już się za coś zabiorą, to robią to doskonale, w doskonały sposób przetwarzają wiedzę. Wykształcenie uzależnione jest często od pozycji społecznej, bo dziecko żyjące z
@Poludnik20: Nie jestem jego fanem, ale biorąc pod uwagę fakt, że wykształcenie w Polsce to obecnie żart, papierek nie ma znaczenia. Wręcz lepiej brak wykształcenia, niż ukończenie gówno-kierunku na gówno-uczelni - co świadczy albo o kupieniu tytułu, albo o marnowaniu czasu na przyswajanie głupot.
@Poludnik20: przez kilka lat studiował psychologię (chyba 5). Jako osoba co studia licencjackie już skończyła i jest na magisterce mogę stwierdzić, że praca dyplomowa i oficjalny tytuł przy takim okresie wytrzymania na uczelni to tylko formalność. On z tej formalności nie skorzystał, ale przez te 5 lat stał się jak najbardziej człowiekiem wykształconym o umiejętnościach akademickich.
@TantnisKrzyzowiaczek: jutro się wypowiem szerzej. Niech jeszcze ludzie pogłosują. Ale to jest dla Polski dramat bo on rzeczywiście skupia w sobie cechy które są mile uchu polskiego drobnomieszczanina. Przy szerszym polu decyzyjnym a jest jeszcze rok i wcale nie jest powiedziane, że przy słabym kandydacie z PiSu, nie jest powiedziane, że on nie mam szans z Trzasowskim, na bardziej odpowiedzialnym stanowisku zwyczajnie sobie nie poradzi. Miękka faja jak to mówią.
@Nestoreish: a to pewne, że Krzychu sobie tam czegoś nie skończyl w ostatnich latach? 300 zł kosztuje miesiąc na takich uczelniach. Czyli niedużo więcj niż wielu płaci za abonament z ajfonem w Orange.