Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Miałem przerwę w ubezpieczeniu OC samochodu ponad 14 dni. Teraz już mam wykupioną polisę. Po jakim czasie może przyjść pismo z UFG z karą (7200 zł) do zapłacenia? Niby piszą na stronach ubezpieczycieli, że kara jest nieuchronna, ale na internetach ludzie piszą, że nic nie dostali mimo przerwy w OC. Komu wierzyć?

#ubezpieczenia #samochody #motoryzacja #ufg #oc



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 17
@mirko_anonim: na pewno dostaniesz, może jutro a może za tydzień ale ufg się nie da uniknąć. Jeśli masz słabą sytuację to podobno można próbować się z nimi dogadać na spłatę w ratach
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Nie jest to pewne. Jako prawnik spotkałem się z sytuacjami, gdzie system nie wyłapywał i nic nie przyszło.

Jeśli już przyjdzie, to w najlepszym wypadku możesz próbować rozłożenia na raty, no chyba że jesteś ultra biedny. Ta "opłata" za brak OC w rzeczywistości posiada spore uchybienia rangi konstytucyjnej i RPO kierował to już do TK, jednak TK się tak nagimnastykował, by stwierdzić, że nie posiada.

@mirko_anonim był to używany pojazd i kończyło się ubezpieczenie (poprzedniego właściciela) więc wypowiedziałem stare żeby nie przedłużać. samochód osoby do 3,5t xD było to ubezpieczenie AXA a zmieniłem na PZU .
mogles byc rolnikiem to zaplacilbys 350zl XD tak - rolnicy nie maja taryfikatora w ufg tylko ryczaltowa oplate 350zl


@dlaczego_michau: ale tu chodzi o OC auta, a nie obowiązkowe OC rolników, to są dwie różne sprawy. Jeśli rolnik zrobi sobie przerwę w ubezpieczeniu auta, to podlega takim samym karom jak wszyscy.
@xLibero: Miałem dokładnie taką samą sytuację. Przelew w sobotę, zaksięgowali dopiero w poniedziałek i cyk 1 dzień przerwy. Po 2 miesiącach przyszedł list że trzeba zabulić 150zł.
Szwagier miał przerwę ponad rok w oc auto do 10..05.2023. Od 11. 05. 2023 została wykupiona polisa oc. W 2023 nie przyszła kara z Ufg. Czy ufg może wystawić karę tylko w roku w którym nastąpiła przerwa w oc czy w kolejnych latach też?