Wpis z mikrobloga

Będzie trochę długie,ale chcę opisać co zaobserwowałem i jakim kierunku(w moim mniemaniu) to zmierza

Jakiś czas temu oglądałem na worldstarhiphop,pewien filmik
Mianowicie historia opisywała grupę młodych ludzi,którzy znależli sobie łatwy sposób na życie- wypłacali ludziom pieniądze z kont przy użyciu laptopów i pustych kart kredytowych,na które przelewali pieniądze z kradzieży,po czym wypłacali sobie dolce na legalu z ATM-wiem,ze tak robią już od długiego czasu,ale temat o tyle dziwny,ze ta cała ekipa dosłownie sobie z tego drwi,ba nawet maja konto na instagramie gdzie wszystkim się chwalą,(nawet zawieszki na łańcuchach maja w formie złotej karty kredytowej,pokazywać ma to czym się zajmują)okazany został ich bogaty styl życia i to,że to jest banalnie proste oraz,że bezpieczniej jest np.używać apple pay (czyli czegoś co masz na telefonie),bo inaczej twoje pieniądze w ogóle nie są bezpieczne

Pieniądze lubią cisze,zwłaszcza duże,a takie afiszowanie do niczego dobrego nie prowadzi,ale ta ekipa się z tego śmieje.Trzeba mieć małe IQ,żeby to łykać,tu musi być drugie dno.Po oglądnięciu tego,zadałem sobie pytanie co ja właśnie oglądałem?jaka jest tego puenta? stwierdziłem,ze jest to po to,aby wprowadzić jakąś konsternacje,myśli,niepewność na temat tego czy moje pieniądze w banku są bezpieczne

Dosłownie za jakiś czas zaczęły się pojawiać artykuły jak ten-bankowość online zakłócona
https://www.naturalnews.com/2023-11-08-why-online-banking-services-suddenly-being-disrupted.html

Oraz o tym,ze wielka firmie w Stanach,która zajmuje się kredytami hipotecznymi-ludzie nie mogą zapłacić kosztów za dom/mieszkanie które wzieli na kredyt,ponieważ nie można zrobić przelewu,jest to zablokowane,zhakowane

Nasuwa mi się następujący wniosek
Zauważyliście,co się dzieje za oceanem (w sumie w europie zachodniej również)jak banda zwierząt (nie obrażając zwierząt)rabuje wszystko co jest w ich zasięgu-dosłownie szarańcza
Co ciekawe trwa to już naprawdę długo i jakoś za specjalnie nikt się tym nie przejmuje,są wzmianki w tv,ale póki co nie ma konkretnych działań ze strony rządu-a skala wykroczeń jest ogromna,zero jakichkolwiek zahamowań (pomijając już zabawy w zatrzymywanie aut w biały dzień,w centrum miasta,po to tyko żeby sobie po nich poskakać)

Uważam,że to jest robione z premedytacją,(nic się nie dzieje bez powodu)podkręcili towarzystwo,ze im się należą odszkodowania,stworzyli frakcje BLM,wymyślają nonsensy z white supremacy i inne brednie,tylko po to aby otworzyć stare rany,co spowoduje jeszcze większą niechęć do nas,aż do skrajności-nienawiść

Dobra teraz wiem,że dla niektórych odlecę za chwile,ale nic,już nie w takich sytuacjach miałem racje (nie mówię,że i tym razem będę ja miał,czas pokaże)

Sądzę,że jeszcze chwile to potrwa,musi się to konkretnie rozlać na całą Europe,chodzi mi o te masowe kradzieże,rabunki.Po co?Aby wprowadzić rozwiązanie w jednym momencie dla wszystkich (pomyślcie,ile było postaci w historii które chciały zdominować cały świat aby śpiewał tak jak im się zagra-globaliści jak np. Napoleon i koniec końców nikt nie potrafił zapanować nad takim obszarem,dlatego teraz jest Unia Europejska,bez wystrzału zdominowali większość Europy-nikomu wcześniej się to nie udało,a teraz wszyscy mówią tym samym językiem,nie ma alternatywy,jest jeden pogląd,a jak się nie zgadzasz ze swoimi panami z Brukseli to sankcje)

Koniec końców tej całej szopki będzie taki,ze aby powstrzymać to szaleństwo,trzeba będzie sie z tym ostatecznie uporać jak?Otóż zamontować kamery,które będą skanować twarz,mało tego zamontowane będą specjalne lodówki,lady-których nie sposób jest otworzyć (mini sejfy)póki się nie odbijesz swoim digital id,gdzie będzie oczywiście CBDC,to inaczej nie dostaniesz się po dany produkt
Już powstają jak grzyby po deszczy sklepy,które nie przyjmują gotówki,w międzyczasie coraz więcej ludzi będzie miało problem z płatnością bankową,będą straszyć rosyjskimi (albo chińskimi)hakerami,którzy czyszczą ludziom konta i że najbezpieczniejsza forma pieniędzy to cyfrowa waluta(jakoś muszą przekonać społeczeństwa),mogą również dać jakiś social w formie CBDC,dla potrzebujących (których będzie tylko więcej i więcej)

Uważam,że do całkowitego zniewolenia nas,jest bardzo,ale to bardzo niedaleko
Zaraz się zacznie foliarz,szur i inne ulubione słowa wykopków,ale tak to widzę

#gielda #bekazlewactwa #finanse #polityka
  • 35
  • Odpowiedz
@Questorius: Obrażanie się na to, że świat się rozwija technologicznie to trochę głupota.

W sensie nie da się w żaden sposób powstrzymać rozwoju technologicznego i cyfrowego świata, więc z gruntu stanowisko "ech, no ale dlaczego oni wprowadzają cyfrowy pieniądz i ograniczają gotówkę" jest żałosny i pozbawiony sensu.

Masz dwie opcje w tym temacie: anarchoprymitywizm lub zgodę na to, że świat idzie do przodu.
  • Odpowiedz
  • 5
@dominowiak: a po co wprowadzają cyfrową walute,digital id,inwigilacje internetu,W nIemczech wszystko powyżej 1000 euro,ma być kupione via przelew,a jak mówi Lagarde z ECB (europejski bank centralny)ta kwota ma być zmniejszona(rozmawiała z deepfakiem podającym się za zelenskiego)
https://www.linkedin.com/posts/steveblizard_pranksters-vovan-and-lexus-posing-as-zelensky-activity-7050821426592813056-KHpd
(Lagarde mówi,że są uzaleznieni od dostawy gazu od nieprzyjaznego kraju jak Rosja,nie chce aby euro było zalezne od waluty nieprzyjaznych krajów jak Rosja,Chiny,albo zależni od zagranicznej waluty,ktora moze zostać odpalona przez prywatne przedsięgoirstwo jak
  • Odpowiedz
  • 6
@NonOmnisMoriar: tak do przodu,nadrukowali tryliony pustych,nic nie wartych papierków,bez żadnego pokrycia,że jeszcze chwila a to jebnie pod swoim ciężarem (odsetki) to teraz będzie waluta cyfrowa

Co to za rozwój,cały czas jesteśmy w dupie,bo za przyciskiem klawiatury kreujesz pieniądze również bez pokrycia
Co znaczy jest bez sensu?Wiesz po co był ten największy dodruk (swoją drogą niepotrzebny)w historii,no właśnie po to-CBDC
Teraz jesteś niezależny,bierzesz gotówke i do sklepu,niebawem się to skończy i będziemy
  • Odpowiedz
@Questorius: nadal pozostaje pytanie - po co?
Śmierć jest nieunikniona. W przypadku zniewolenia kto i kim będzie rządził?
Każda dyktatura w końcu upadnie pod własnym ciężarem.
Uważam, że w perspektywie czasu konieczne i nieuniknione jest stworzenie nadrzędnego, światowego "rządu", unifikacja władzy. Bez tego po pierwsze, jako gatunek ludzki, ograniczamy swój rozwój, a po drugie niepotrzebnie narażamy się na wyniszczenie.
Nie da się zjeść ciastka i mieć ciastka. Dla tych, którzy lubią
  • Odpowiedz
  • 1
@NonOmnisMoriar: prymitywna jest dla mnie Twoja ignorancja-swoja drogą nie tylko Twoja,ale rozumiem,że to może sie nie mieścić w głowie,w telewizji ani gazecie o tym nie mówią

Ok,a ty ustaw sie w kolejce po kolejną dawke w ramie jak przyjdzie pora :) bo słysząc Twój atak,pewnie nawet nie zadaleś sobie pytania,po co brałeś poprzednie 4 dawki
Zyj jak uważasz,nie mam Cie w dowodzie
Ja tu tylko podaje moje argumenty i moje przyemyślenia
  • Odpowiedz
  • 2
@dominowiak: a kto i kim rzadzi w Chinach?
zgadzam sie w 100 procentach ma być jeden swiatowy rzad,po to są te Unie Europejskie itd
Taki- misz masz- z różnych kultur do niczego nie prowadzi tymbardziej,chyba,że do naszej zagłady jako białej rasy
Przypomnia mi sie scena z braveheart,bo padły tam słowa co dają do myślenia,mianowicie:
Problem Szkocji jest tak,ze jest tam za dużo Szkotów
https://www.youtube.com/watch?v=o15PljTS2O8

W ten sposób,trudno jest narzucić takiemu społeczeństwu
  • Odpowiedz
  • 0
@NonOmnisMoriar: absolutnie nie jestem,aby sie żalic tylko wypowiadam się w danym temacie jak to widze z mojej strony,jestem otwarty na dyskusje,pozdro,miłego
btw fajna dyskusja,skoro na moje zdanie na jakis temat wyskakujesz z jakąś podkoszulka Kaczyńskiego
  • Odpowiedz
@Questorius: W 99.9% przypadków to bank odpowiada za nieautoryzowane użycie karty i kradzieże. W Stanach Zjednoczonych organy ścigania oraz instytucje finansowe traktują kradzieże z użyciem kart płatniczych bardzo poważnie. Dużo sklepów na darknecie często rezygnuje z tej kategorii w swoim markecie bo służby się nie #!$%@?ą.
  • Odpowiedz
absolutnie nie jestem,aby sie żalic tylko wypowiadam się w danym temacie jak to widze z mojej strony,jestem otwarty na dyskusje,pozdro,miłego

btw fajna dyskusja,skoro na moje zdanie na jakis temat wyskakujesz z jakąś podkoszulka Kaczyńskiego


@Questorius: To oczywiste, że jesteś tylko się pożalić, ale niech będzie.

Odpowiedziałem Ci na wszystkie Twoje zarzuty i gorzkie żale na temat technologii. Nie da się powstrzymać postępu technologicznego i nie da się powstrzymać ograniczenia gotówki. W
  • Odpowiedz
  • 0
rozmiem,nie neguje tego
Ale jednak temat jest jakoś za bardzo grzany i spraowadza sie do jednego (przepchac jak najszybciej,pod różnymi pretekstami CBDC)
  • Odpowiedz
  • 0
@maniek74: Widzę,że jednak maja do Ciebie racje
Jesteś zgorzkniałym facetem,nie wiem nosisz jakis żal w sobie i za każdym razem musisz cos wypisywać pod postami

Wiemy jaki z Ciebie ekonomista-marny (nie chę Cię obrażać-poważnie,może masz jakis nierozwiązany problem co Cie gniecie,cos Cię sciska w środku,nie wnikam,może miałeś nieciekawie w życiu,na co nie miałeś wpływy a teraz tak poniekąd sie z Ciebie wylewa)
Z jednej strony #!$%@? mnie to,że wszyscy sa podzieleni
  • Odpowiedz
@Questorius fajnie, fajnie, ale to ty co chwile wracasz na kolejnym multikoncie, bo wysrywy z poprzedniego były na tyle nietrafione, ze wstyd ci się tam nawet zalogować, w zeszłym roku #!$%@?łes o krachu i shortowaniu w centralnym dołku. Do tego nadal nie potrafisz sklecić choć jednego zdania poprawnie, jesteś jakimś ukrem, czy skąd żeś się urwał?
  • Odpowiedz