Wpis z mikrobloga

@interpenetrate raczej nie, chociaż to chodzi głównie o elektrolity i minerały w niej zawarte, one mają duży wpływ na nawodnienie. Do picia na codzień celuj w te co mają 800-1000
@xzxzz:

Do picia na codzień celuj w te co mają 800-1000


Czemu tak?
Woda jest dobrym a często głównym źródłem wapnia w przeciętnej diecie.
Jakby nie to że pije kraniczankę bo szkoda mi kasy na butelkowaną to piłbym tylko wysokozminerealizowane.

@interpenetrate:
Ja polecam na trening brać jak najwyżej zmineralizowaną a na co dzień najtańszą czyli kraniczankę albo jak się boisz to jakąś oazę
@xzxzz: Jest wręcz przeciwnie:
Kamienie nerkowe powstają przez łączenie się oxolate (szczawianów) z wapniem.
Jeżeli połączy się w przewodzie pokarmowym to zostaną wydalone wraz z wypróżnianiem.
Jeżeli szczawiany nie będą miały wapnia z którym mogą się połączyć to wchłoną się do krwii i połączą z wapniem krążącym w krwii w nerkach (kamienie nerkowe).

Głównie przeciwdziałanie kamieniom nerkowym to:
1. Ograniczenie szczawianów do minimum
2. Odpowiednio duża ilość spożywanych płynów (aby wydalać
Pobierz Pan_Szeryf - @xzxzz: Jest wręcz przeciwnie:
Kamienie nerkowe powstają przez łączenie ...
źródło: Bez tytułu
@xzxzz: Zgadzam się, ale jest to tylko jeden z kilku czynników i prawdę mówiąc uważam że jest nieznaczący przy tych dwóch które ja wymieniłem czyli:
1. Ograniczenie szczawianów do minimum
2. Odpowiednio duża ilość spożywanych płynów

To badanie nic na nie mówi o diecie / trybie życia badanych a pokazuje jedynie że osoby pijące twardą wodę mają większą szansę wytworzenia kamieni nerkowych.

+ kolejna sprawa którą poruszyłem czyli bilans zysków i
@Pan_Szeryf pamiętaj też, że ja odnosiłem się do wody wysokomineralizowanej, a nie mineralnej. Szczerze to nie widzę badań dobrej jakości adresujących ten problem, także może dobry temat do zgłębienia?