Wpis z mikrobloga

@KingaM: nie centrum, a całe miasto, https://www.muratorplus.pl/biznes/prawo/strefa-czystego-transportu-obejmie-krakow-juz-w-2024-mapa-aa-Ne2e-47kb-gW2M.html . Skutek tej strefy będzie taki, że ceny pójdą w górę, a te gruzu co narzekasz to i tak będą wjeżdżać. Bo patrząc co dzień jakie auta przyjeżdżają pod szkołę blisko mnie, to korek tworzą auta głównie po 2008. Biznes i usługi oberwą.
@KingaM: pytanie, ile osób jest przeciwko SCT, a ile przeciwko SCT w takim wykonaniu, jak zaproponowane. Czyli objęcie nią całego obszaru miasta, w tym (jakże licznych, hehe) P+R oraz błędne określanie normy w oparciu o tabelkę przygotowaną przez urzędników, a nie realnie emitowane zanieczyszczenia przez dany pojazd, a nawet jego fabryczną homologację, na którą również się wypięto...
@mac_mod: tam, gdzie ja jeżdżę zawsze sprawdzają. Gość podpina auto do kompa, by sprawdzać działanie sondy lambda. Tylko ciekawe, ile SKP tak robi. Ale to by mogły wyeliminować kontrole policji. Mogliby zacząć od zajezdni MPK, bo ich pojazdy często smrodzą.
Ale to by mogły wyeliminować kontrole policji. Mogliby zacząć od zajezdni MPK, bo ich pojazdy często smrodzą.


@goferek: o to to, wielki ambaras o czysty transport a samochody teoretycznie spełniające euro4 albo i euro5 nie raz kopcą na potęgę bo mają wycięte dpfy czy zrobiony przelot XD nie widziałem nigdy w życiu żeby policja kontrolowała spaliny albo żeby zatrzymali kogoś kto porusza się zaraz obok nich i zostawia za sobą zasłonę
błędne określanie normy w oparciu o tabelkę przygotowaną przez urzędników, a nie realnie emitowane zanieczyszczenia przez dany pojazd, a nawet jego fabryczną homologację, na którą również się wypięto


@goferek: samochód spełnia normę euro4 wg homologacji, dostał w Niemczech potwierdzającą to nalepkę dekry, porusza się normalnie po strefach czystego transportu w Berlinie czy Monachium, a do Krakowa juz nie wjedzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) a urzędasy mają na
@goferek: ja jestem trochę masochistą jak chodzi o to, bo długo szukałem stacji kontroli co mi przetrzepie auto tak kompleksowo. No i na 4 stacji to jedna mi sprawdzała jakość spali ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Policja też powinna sprawdzać, ale też jej na drogach zbyt dużo nie widuje, im to pewnie kasy brakuje na takie akcje.
@mac_mod

fajnie jak by stacje kontroli pojazdów się wywiązywały że swojej pracy, czyli sprawdzali spaliny, czy katalizator jest, czy DPF jes, czy nie było coś grzebane przy DPF. Te aktualne narzędzia co mamy, są wystarczające, ale trzeba tylko je respektować.


To mnie najbardziej #!$%@? na grupach sam0chodziarzy:

Witam panowie jaki filtr DPF polecacie bo mi się zapchał/szwagier wyciął i sprzedał?

Mordo po co ci DPF, zaspawaj rurę będziesz miał 1% mocy więcej
@KingaM: pytanie, ile osób jest przeciwko SCT, a ile przeciwko SCT w takim wykonaniu, jak zaproponowane. Czyli objęcie nią całego obszaru miasta, w tym (jakże licznych, hehe) P+R oraz błędne określanie normy w oparciu o tabelkę przygotowaną przez urzędników, a nie realnie emitowane zanieczyszczenia przez dany pojazd, a nawet jego fabryczną homologację, na którą również się wypięto...


@Lardor: największą część zwolenników SCT stanowią wszelkiej maści sfrustrowani "aktywiści miejscy", którzy na
@Emble jakich kryteriów? Na pewno moimi kryteriami nie jest jazda na czerwonych światłach i wpierniczanie się na przejściu prosto pod 25 ton bo wielce pan rowerzysta nie potrafi myśleć