Wpis z mikrobloga

Czy ktoś mi może wytłumaczyć jak używać tego gówna? Czarny kapturek ma być luźno? Gdy poluzuję tę stalową nakrętkę to słychać uciekające powietrze, ale potem zaczyna kapać woda. Jak dokręcę to przestaje to działać, a jak dokręcę mocno to woda wypływa spod czarnego kapturka (a raczej tryska tymi kanalikami z niego).
Wywalić to na wiosnę i zainstalować ręczny odpowietrznik?
#hydraulika #remontujzwykopem
Pobierz Ranger - Czy ktoś mi może wytłumaczyć jak używać tego gówna? Czarny kapturek ma być l...
źródło: IMG_5621
  • 8
@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni: dzięki za filmik, trochę to rozjaśniło pogląd na sytuację.

U mnie nie ma chyba znaczenia, czy kapturek jest zakręcony, czy nie, bo ma kanaliki, którymi to powietrze i tak może uciec. Tylko problem w tym, że nie ucieka, kiedy nakrętka stalowa jest zakręcona... A gdy jest lekko odkręcona, to po zejściu powietrza ciśnie górą wodę pod konkretnym ciśnieniem.
@Ranger: możesz zakręcić oba zawory na grzejniku, przez dolnyml korek upuścić z 1l wody i wykręcić odpowietrznik, żeby go rozebrać i wypłukać wnętrze z syfu. Możesz też spróbować bez jego wykręcania, ale zawsze lepiej po złożeniu potrząsnąć nim w rękach czy wszystko w środku rusza się prawidłowo.