Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #elektronika
Mirki ratujcie xd
Kupiłem nowego laptopa bez zainstalowanego windowsa. Dziś ściągnąłem go ze strony Microsoft, nagrałem na pendrive itp. Po wielu trudach zainstalowalem go.
W tym momencie mam następujące problemy:
Niedziałający touchpad
Brak możliwości włączenia wifi - nie ma tej ikony w ustawieniach mimo że karta sieciowa w menedżerze urządzeń jest włączona
Widzę że nie mogę też np przyciemnić ekranu z poziomu klawiatury.
Jakieś pomysły co może być przyczyną? Nie miałem pojęcia że poprzez kupno laptopa bez fabrycznie zainstalowanego systemu tak się wpieprze
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@twarogowy: jak juz ci napisano, sterowniki, wejdz w windows update, advanced i tam sa opcjonalne rzeczy do apdejtu, przynajmnie ja tak mam, powinno byc sporo ezceczy wlasnie od producenta laptopa
  • Odpowiedz
@twarogowy: podłącz telefon po kablu i włącz w nim udostępnianie internetu. Zrób update win to będzie dość długo trwało i będzie kilka restartów. Prawdopodobnie rozjaśnianie i przyciemnianie i wifi będzie już działać. Poszukaj sterowników do touch pada w necie.
  • Odpowiedz
@twarogowy: myślałem, ze w dzisiejszych czasach to nie występuje, od dawna instaluję windowsa 10 be żadnych dodatkowych sterowników, nawet na laptopach, nawet jeśli mowa o jakichś brakach sterownikowych to windows je doinstalowuje sam, aaale do tego potrzebny internet a tobie wifi nie działa:)
  • Odpowiedz
@maniel: Tak tak tak a pozniej touchpad nie dziala jak pare lat temu w jakims laptopie Asusa (to byly juz spokojnie czasy windowsa 8 czy nawet 10), nawet sterowniki ze strony Asusa nie pomogly tylko trzeba byl jakis gowno program do wyszukania sterownikow Asusa zainstalowac.
  • Odpowiedz
@maniel: to chyba zalezy, ja w swoich laptopach stawialem winde od nowa, wycinajac bloatware od producenta ;) i teraz wlasnie jakies nowinki a nawet bios mam w tych opcjonalnych apdejtach schowane ;) tam jest taka uwaga, ze jak wszystko bangla, to nie ma potrzeby instalowac, ale ja sobie lubie zapewnic zycie na krawedzi, a noz sie cos skopie XD
  • Odpowiedz
@Evzen_Huml: no właśnie o to chodzi, pewnie OP nie miałby problemu jakby miał kablowy internet, ściągłoby sterowniki i po problemie a tu wifi nie działa
  • Odpowiedz
@maniel: mam jednogigowy swiatlowod, wczoraj sie pierniczylem z nowym kompem na W11 i z rozpedu zapodalem mu Reset Windowsa z cloudu z wymazaniem wszystkiego, hmmm, zamiast po ludzku zrobic pena z MCT XD no i mina byla okropna, trwalo to ponad godzine, co w tym czasie robil windows to nie mam pojecia :( czarny ekran z informacja Resetting windows i slamazarne procenty, to jakas masakra byla
  • Odpowiedz