Wpis z mikrobloga

Zostawić prysznic 75cm czy przenosić ścianę i zmniejszać łóżko do 160cm żeby zyskać te ok 15cm większy prysznic? Wiązałoby się to też ze zmianą projektu bo dopiero teraz pomyślałem, że prysznic 75 cm to trochę wąsko będzie #mieszkaniedeweloperskie #wnetrza
m4kb0l - Zostawić prysznic 75cm czy przenosić ścianę i zmniejszać łóżko do 160cm żeby...

źródło: Zrzut ekranu 2023-11-21 o 09.36.21

Pobierz

Co robić?

  • Zostawić tak jak jest, 75cm pod prysznicem jest ok 57.1% (48)
  • Przenosić ścianę i wszystkie inne zmiany 42.9% (36)

Oddanych głosów: 84

  • 18
  • Odpowiedz
@m4kb0l: 15 cm większym prysznicem nic nie zyskasz, a większe łóżko na pewno odczujesz. Lepiej się wysypiać, odpoczywać. ja mam 160cm, ale spałem na 200 i to jest zupełnie inna akcja, zwłaszcza z kobietą. normalnie noge prostujesz, nie blokujecie się. Chcesz się odsunąć to się odsuwasz i nic ci nie zwisa poza łóżko np. ręka tzn łokieć z przedramieniem. W prysznicu i tak będzie na tyle mało miejsca z tymi 15
  • Odpowiedz
@m4kb0l: Na tym łóżku 180 cm to będziecie we 4 spać?
Ja mam obecnie 160 cm i starczy na 2 osoby aż nadto.

A jak tego nie zmienisz to przy każdym prysznicu będziesz się #!$%@?... że jest ciasno.
  • Odpowiedz
@m4kb0l: IMO: 75cm na prysznic to mało (chyba, że jesteś małej postury) + jak zabierzesz te 15cm to myślę, że nadal się spokojnie zmieści łóżko 180 (przestawisz łóżko minimalnie bardziej w stronę okna, 70cm "przejścia" do łóżka od strony okna to sporo).
  • Odpowiedz
@m4kb0l: to zależy od gabarytów domowników. Jak miałem robić prysznic 70 cm to w każdym sklepie łazienkowym i każdy fachowiec twierdzili, że nie będzie się dało myć, że bez przerwy będziemy się wkurzać z powodu dotykania ciałem zimnych płytek albo drzwi, a tymczasem nic takiego się nie dzieje i w ogóle nie korzystam z wanny. Gdyby prysznic miał być 70x70 pewnie bym go nie robił, ale jest 70x110. U Ciebie będzie
  • Odpowiedz
@m4kb0l: mmm drzwi przesuwne kabiny zaraz przy ościeżnicy drzwi, lepiej to dobrze przemyśl ( ͡° ͜ʖ ͡°)

btw na 160 cm łóżku bez problemu śpię z różowa i z kotem xD. 180 to już przesada imo, chyba że jesteś bykiem 190 cm/110 kg

15 cm większym prysznicem nic nie zyskasz


@nozyczkisieodezwa: Oj zyskasz zyskasz, jak przesiadłem się z 80x80 na 90x90 cm to nagle przestałem walić
  • Odpowiedz
@m4kb0l where pralka?1 szafka pod umywalka na reczniki i sprzet higieniczny? Dla mnie większy prysznic to mus, ja mam 90, ale juz bym chciał min. 100cm. Nie tylko przez to ze mam dużą dupe, ale sie powygibasić pod prychem podczas mycia.
  • Odpowiedz
  • 0
mmm drzwi przesuwne kabiny zaraz przy ościeżnicy drzwi, lepiej to dobrze przemyśl


@Iskaryota: dlaczego? Drzwi będą typu "ukryte", obrobione płytkami.

@Piter85 pralka gdzie indziej
  • Odpowiedz
@m4kb0l: Dlatego, że zawsze coś ci z takich drzwi pocieknie (nawet przy wychodzeniu) i jest duża szansa, że wpadnie akurat pod ościeżnicę, gdzie wystarczy drobna nieszczelność i momentalnie ona puchnie, bo zwykle jest wykonana z MDF. Lepiej byłoby mieć stałą ściankę od strony ościeżnicy, ale widzę, że układ pomieszczenia na to nie pozwala.
  • Odpowiedz
@m4kb0l to jest rzecz, której nikt nie powinien doradzać. To Ty powinieneś zdecydować cz Ci 75 wystarczy, bo to Ty będziesz z tego codziennie korzystał. Jeśli o mnie chodzi to łóżko 160 też jest bardzo spoko, a komfort korzystania z prysznica jest moim zdaniem istotny. :-) pozdro
  • Odpowiedz