Wpis z mikrobloga

Kross Esker 5.0 GRX za 5200zł to dobra cena? Dostałem zniżkę pracowniczą i chciałem kupić jakiś rower na początek za 1000-2000zł, ale po słuchaniu rowerowych ekspertów właśnie przebijam 5k, bo wydam trochę mniej to na pewno się rozleci.
Jakby mi się znudził za pół roku ile byłbym w stanie za niego dostać, zakładając mało jazdy i dobre przechowywanie?

Warto brać w Krossie przedłużoną ochronę? https://kross.eu/pl/uslugi/dozywotnia-ochrona
O czymś warto jeszcze pamiętać kupując pierwszy rower?
Brać dostawę do domu czy lepiej odebrać w sklepie, wyregulować i martwić się transportem?

#rower #gravel #rowery #kolarstwo
  • 6
@Jurix:
Absolutnie nic złego :) To jest napęd który każdemu wystarczy - to moim zdaniem nie jest coś "na początek" - to jest akurat.
Jeżeli już chcemy mieć napęd z 11 z tyłu to ja bardziej widzę zaletę 1x11 - ale pod warunkiem że masz równe warunki tzn. albo same górki albo same płaskie. Na zróżnicowany teren też da radę 1x11 - ale wtedy trochę brakuje na płaskim przy prędkościach >
chciałem kupić jakiś rower na początek za 1000-2000zł, ale po słuchaniu rowerowych ekspertów właśnie przebijam 5k, bo wydam trochę mniej to na pewno się rozleci.

@Jurix: standard, ale za 5k to już względnie sensowne propozycje można ogarnąć.

Kross Esker 5.0 GRX

@Jurix: dużo lepiej jest wstawić link do konkretnej propozycji, bo w poszczególnych sklepach, ten sam model może się różnić jakimiś rzeczami (np wykręcą korbę, wstawią tańszą).
Jeśli to ten:
@Jurix: Jaki rozmiar, jakie województwo? Jak na kołach Vision i specyfikacji ze strony kross, a nie jakiś ulep to spoko cena jak na tę chwilę. Ja kupiłem szosę i się tylko denerwuję, bo wyznaczam sobie cel, jadę i nagle asfalt się kończy, a zaczyna szuter... Trzeba zawracać kilka kilometrów. Strava mi nie pokazuje, które trasy to szuter, a które asfalt tylko ślady innych. Z gravelem to nie problem i na pewno