Wpis z mikrobloga

#warszawa #swiatlowody #swiatlowod #play #internet

Hej, Mirasy. Czy ktoś posiada internet światłowodowy od Play? Byłem se w UPC zadowolonym klientem, no ale się zmieniło i w końcu przyjdzie pora na zmianę koncentryka na światłowód.

Chciałem zapytać o klika rzeczy.

1. Jak to działa? Bo nawet dzisiaj czytałem tutaj, że Play to gówno wobec UPC.

2. Jeśli się zdecyduję, to chcę położyć światłowód od okolic drzwi do miejsca docelowego we własnym zakresie, zanim przyjdzie monter. Jaki to powinien być kabel? Nie znam się na tych oznaczeniach. Na przykład taki? Ten z opisu jest: PATCHCORD ŚWIATŁOWODOWY JEDNOMODOWY SC/APC SC/APC 20 m PRZEDŁUŻACZ PC-SC-APC/SC-APC-20.
  • 8
  • Odpowiedz
@Urodzony: Wbrew pozorom nie. Przechodząc do Play zmienia się część infrastruktury. Ja po migracji z UPC do Play miałem masę problemów z internetem. Odstąpiłem i wróciłem do UPC. I internet znów działa jak należy.
  • Odpowiedz
1. Jak to działa? Bo nawet dzisiaj czytałem tutaj, że Play to gówno wobec UPC.


@Zajob_Ze_NieMaKiedy_TaczkiZaladowac: Dokładnie tak samo. Nie może działać inaczej, skoro nic, oprócz brandu się nie zmieniło.

2. Jeśli się zdecyduję, to chcę położyć światłowód od okolic drzwi do miejsca docelowego we własnym zakresie, zanim przyjdzie monter. Jaki to powinien być kabel?


Ethernetowy, zwykła skrętka 5 lub ewentualnie 6 kategorii, jeśli masz przepływność powyżej 1Gbps. Monter zainstaluje ci
  • Odpowiedz
Nie bierz Play po UPC. Nic nie działa tak jak w UPC, non stop problemy. Dobrze radzę.


@runnerrunner: Ja zasadniczo nie mam innej opcji, tylko to. Więc to nie jest tak, że mogę przebierać. Na razie jest UPC i póki co jeszcze zostanie, dopóki się oni nie wezmą i nie wymuszą rozwiązania umowy i przejścia do Play.

Dokładnie tak samo. Nie może działać inaczej, skoro nic, oprócz brandu się nie zmieniło.
  • Odpowiedz