Wpis z mikrobloga

Mireczki, polecicie jakiś klucz nasadowy do odkręcania między innymi kół?
Zależy mi na tym, aby był długi i wytrzymały. Nie obchodzi mnie żeby był składany. Oryginalnym kluczem dołączonym do auta co roku jest problem, bo ludzie w warsztacie dowalają te śruby jakby jutra miało nie być.

Może coś takiego: https://allegro.pl/oferta/klucz-teleskopowy-do-kol-mocny-1-2-dunlop-17-19-21-23-mm-14512568971
Ale wolałbym żeby był dłuższy, bo obawiam się, że te 53cm to będzie jednak mało.

#motoryzacja #narzedzia #samochody #warsztat
Pobierz Gumaa - Mireczki, polecicie jakiś klucz nasadowy do odkręcania między innymi kół?
Zal...
źródło: comment_gMwx14IesaNrVkFtw3KexlI6IDM3QMR9
  • 13
@Gumaa to co podałeś to jest gówno totalne. (miałem ja lata temu, miało kilku znajomych, wszystkie uszkodzone, w dodatku jak mocno ciągniesz łatwo zrobić dziwny kat bo klucz jest krzywy)
Po pierwsze coś z porządnego grubego materiału najlepiej na 3/4, po drugie bez udziwnień, po trzecie długie.
Ja polecam po prostu jakieś pokrętło około 50cm na rozmiar 3/4 (rozmiar kwadrata) + nasadka (17 czy tam 19 czy inna jaka potrzebujesz) sam mam
@Gumaa Mój tata ma od lat sprawdzony zestaw krótki klucz + gazrurka. Krótki klucz jest wykonany z litego metalu i nie ma ryzyka #!$%@? nasadki, a po zdjęciu gazrurki łatwo kręcić śrubami jednym palcem. Ponadto pół metra gazrurki w aucie zawsze się przyda( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kilka razy skakałem na takim zestawie.

Załączam przykładowe foto klucza do Fiata 126P.
Pobierz Adheziwas - @Gumaa Mój tata ma od lat sprawdzony zestaw krótki klucz + gazrurka. Krót...
źródło: Screenshot_2023-11-18-17-18-12-74_a038fdda0361bc57fee075193df50ddc
@Gumaa W każdym sklepie z gazrurkami ( ͡º ͜ʖ͡º) Nawet polecane przez Kolegów klucze nasadowe Yato warto czasem przedlużyć o te kilkadziesiąt cm, w wielu hurtowniach powinny się znaleźć zwykłe czarne stalowe rury ze szwem, a można i szarpnąć się na jakąś grubszościenną, bo tu do szczęścia wystarczy metr.
Ja tylko dodam jeszcze że jak już kupisz ten super duży mocny klucz do odkręcania śrub to uważaj przy dokręcania żeby nie przekręcić śruby.

Po prostu albo dokręc innym kluczem takim zwykłym że 20cm na którym wtedy to możesz użyć całej siły, albo jak już zamierzasz tym pół metrowym to złap około 20cm od śruby go w rękę.

Bo inaczej jak złapiesz 50/60cm od śruby a nie masz wyczucia to albo zdecydowanie