Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Duzo czytalem w internecie a takze tutaj na wykopie ze warto isc do zawodowki bo mozna zarabiac dobre pieniadze. Straszne to byly lata istnej zapasci intelektualnej przebywania z debilami ale dla zawodu warto sie przemeczyc. Jednak po skonczeniu i wejscia na rynek pracy zorientowalem sie ze wszystkie ogloszenia sa za minimalna lub jej okolice i to nawet w miastach wojewodzkich. Mialem po zawodowce zarabiac srednia krajowa przeciez. Wszedzie pisali ze braki wyuczonych specjalistow i placa naprawde duze pieniadze.

Niczego nie rozumiem. Czy w tych ogloszeniach jest podana pensja minimalna a wyrownanie do 8k pod stolem zeby ominac podatki?

Czy ja powieniem zalozyc JDG i wtedy bede zarabial dobre pieniadze jak bede sie oglaszal i ludzie beda do mnie dzwonic? Skonczylem zawodowke cukiernicza jezeli o to chodzi.

#zarabianie #pieniadze #wlasnafirma #praca



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 14
@mirko_anonim kolego najpierw uczysz się zawodu trochę bardziej niż w czasach szkoły co trwa jakieś 2-3 lata jeśli masz talent. W międzyczasie klepiesz fuchy typu robienie zamówień na urodziny czy coś. Teraz odkładasz każdy grosz i zbierasz na cel jakim jest otworzenie własnej cukierni lub dowolnego punktu o treści słodkiej ). Gdy będziesz w okolicy 27-30rz to startujesz z własnym biznesem. Z czasem jeśli Ci idzie to rozwijasz biznes i zatrudniasz ludzi.
✨️ Autor wpisu (OP): @Undefended: Jestem cukiernikiem. Na koncu napisalem. Co ma do tego spawacz?

@programista15cm: Nie bardzo rozumiem co masz na mysli.

@PiotrFr: Ale ja nie jestem szpachlarzem tylko cukiernikiem.

@Major_Kogz: No najpierw musze zarabiac te powiedzmy 8k na reke zeby cos muc odkladac i potem otworzyc duza cukiernie. Ale w ogloszeniach jest stawka minimalna wiec nie wiem o co chodzi bo za minimalna to ja
@mirko_anonim właśnie widzisz to nie jest takie proste dlatego napisałem Ci żebyś się zatrudnił gdzieś, zdobywał doświadczenie a przy okazji robił fuchy i z tych pieniędzy odkładał na przyszły biznes.

Nie jest tak, że skończysz szkołę i już Ci się należy. To zapomnij. Ludzie kończą studia i orają za minimala
✨️ Autor wpisu (OP): @Major_Kogz: Ale nie ma ofert z normalna pensja czyli jak dla mnie tymi 8k na start tylko same za minimalna. Jak mam wynajac mieszkanie za to, oplacic samochod i wiele innych rzeczy i odlozyc cos z tego? O tym jest ten post. Czy pracodawcy reszte daja pod stolem? Jak to wyglada? Przeciez nie poszedlem do zawodowki zeby zarabiac minimalna.

@mirko_anonim 8k na start chcesz? Plotki o roszczeniowosci młodego pokolenia są prawdziwe.

Masz 20 lat? Jeśli tak to po co już chcesz wynajmować mieszkanie? Nie potrzebujesz tego. Poprostu nie rozumiesz wielu rzeczy. Kombinuj
✨️ Autor wpisu (OP): @programista15cm: A jakie to ma znaczenie? Zawodowka to zawodowka przeciez. Poszedlem do cukierniczej bo mialem najblizej domu. Do budowlanej musialbym dojezdzac przez pol miasta autobusem.

Chcesz mi powiedziec ze tylko po zawodowce budowlanej zarabia sie kokosy a w pozostalych zawodach klepie biede i ze wybralem zly zawod?