Wpis z mikrobloga

ale na wynajem mieszkania tych pieniędzy wystarczy na bardzo krótko,


@asmodeus666: Jak doczytasz w pomocy dodatkowo jest mieszkanie. Na tle świata to całkiem niezłe warunki pomocy. No i nie zmienia to faktu, że zbiórka powinna o tum wspominać, bo wprowadza w błąd.
@djtartini1: Gdzie o tym mieszkaniu czytałeś? Bo ja nic takiego nie znalazłem. Znam kilka osób z domu dziecka i jedna z nich tylko dostała "mieszkanie", malutki pokój w takim baraku ze wspólną łazienką na korytarzu, ale to dawno temu było, może teraz jest inaczej.
@asmodeus666 na przykład na stronie Mops w Łodzi https://mops.uml.lodz.pl/piecza/usamodzielnienie/mieszkania-chronione/.
Ogólnie wychowanek opuszczający pieczę zastępczą (dom dziecka, rodzina zastępcza) nie jest zostawiany sam sobie. Do 25/26 roku życia dostanie kasę na kontynuowanie nauki (dużo tego nie jest, ale jakieś studia zaoczne, czy inna szkole można opłacić), pcpr pomaga się urządzić (ręczniki, pościel, meble, jakieś wyposażenie kuchni), większość 500+ jak już ktoś wspomniał, wysokie miejsce w kolejce po mieszkanie socjalne.
Chociaż z tymi mieszkaniami
@ShadyTalezz to jest dokładnie to o czym pisał ten typ z filozofii dla Januszy - świadome i celowe działanie z wyrachowania mając świadomość jak działają algorytmy socjal mediów. Niestety ludźmi sterują gadzie mózgi a takie newsy działają na nie jak czerwona płachta na byka i kółeczko #!$%@? się nakręca.
@Gluptaki: trauma po przemocowej i patologicznej rodzinie i szereg zaburzeń psychicznych z tego wynikających to nie jest nic. Nie wiem o jakim chłopaku mówisz i na pewno jest tak, że kobiety otrzymują od społeczeństwa więcej empatii więc szkoda chłopa nie wylewanie frustracji z tego powodu na tę dziewczynę jest debilizmem i nie tylko niczego nie zmieni ale jeszcze bardziej będzie wzniecać wojnę płci i polaryzować ludzi w tej kwestii, już nie