Wpis z mikrobloga

@taki_typa No właśnie jakie? Bo ostatnio się nad tym zastanawiałam czy maja jakieś pierwszeństwo do mieszkań socjalnych? Jakieś stypendium żeby zacząć? Mogą zostać w domu dziecka aż czegoś nie znajda? Do ukończenia szkoły?
  • Odpowiedz
@ShadyTalezz: Tutaj warto przypomnieć, że jedyna prawdziwa partia opozycyjna, która jest przeciwko podatkom, poparła pisowski projekt podatku od zbiórek. W zależności od tego, którego polityka tej partii zapytasz, jeden powie, że się pomylili, a drugi, że świadomie zagłosowali za, bo to było zgodne z ich programem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
debile mieszkające w piwnicy rodziców żałują dziewczynie z domu dziecka…


@pierogu: @lost_in_translation @To_ja_moze_pozamiatam @romusmily2 @Lambo994 Ta zbiórka jest słaba, bo sugeruje, że opuszczczając dom dziecka nie dostaje żadnych środków na usamodzielnienie, co jest nieprawdą. Dodatkowo dochodzą środki z PUP https://www.gov.pl/web/rodzina/formy-zapewnienia-pomocy-i-wsparcia-osobom-usamodzielnianym2 Czyli każdy wychowanek domu dziecka musi sobie poradzić z tym dofinansowaniem, które dostaje, ale dla tej osoby to za mało. Zakładam też, że nie każdy wpłacając pieniądze wiedział o tym, a
  • Odpowiedz
@ShadyTalezz: niektórzy ludzie mają mniej szczęścia w życiu. Ta dziewczyna dużo przeszła i nadal ma siły by iść do przodu. Niektórzy prośbę o pomoc mylą z żebraniem, a ta dziewczyna właśnie poprosiła ludzi o pomoc, by móc być samodzielną, a nie zależną od pieniędzy innych. I bardzo dobrze, że kilka hejterów udostępniło tę zrzutkę, to przynajmniej teraz dziewczyna wyjdzie na prostą ()
  • Odpowiedz
@ShadyTalezz: akurat w tym przypadku trochę faktycznie bezczelna gówniara.
Nie napisała bezpośrednio w tekście od kiedy jest w domu dziecka, tylko że w 2019 trafiła do szpitala, a potem do domu dziecka. Dzieci w domach dziecka dostają 500+, te pieniądze mogą być przeznaczane na pasje, ale w większości przypadków (anegdotycznie oczywiście, mówię o dzieciakach i placówkach z którymi jestem zaznajomiony) wybierane są jakieś drobne kwoty, reszta jest odkładana i przekazywana dziecku.
  • Odpowiedz
@djtartini1:

Wychowankowi opuszczającemu dom dziecka czy rodzinę zastępczą przysługują świadczenia: jednorazowe - na zagospodarowanie w wysokości ok. 1500 zł i na usamodzielnienie od 1650 zł do 6600 zł (w zależności od okresu przebywania w pieczy zastępczej) oraz. miesięczne - 500 zł - na kontynuowanie nauki.


Nie wiem ile kosztuje i trwa taki kurs fryzjerski, ale na wynajem mieszkania tych pieniędzy wystarczy na bardzo krótko, do tego kaucja, a jeszcze trzeba znaleźć
  • Odpowiedz