Wpis z mikrobloga

#pracbaza #praca
Mirki, mam załatwiona już prace od nowego miesiąca a kończmy mi się umowa końcem listopada w obecnej pracy. Kierownik myśli, że zostanę i przedłużę umowę, nawet wczoraj premier dostałem xd.
Bawi mnie fakt, że wszyscy inni pracownicy latają jak #!$%@? a nawet zostają nadgodziny za darmo żeby skończyć robotę a ja wychodzę równo o 16 nawet gdyby mi 1 śrubka została do przykręcenia co zajmie 30 sec. Fajnie mieć tak #!$%@? i człowiek od razu pewniej się czuję w kołchozie i się śmieje z innych niewolników. A nawet ostatnio #!$%@?łem ostatnio kierownika przy szefie i od tamtej pory jaki milutki dla wszystkich.
Obecnie zarabiam w takim kołchozie 5k plus premia a w następnej 2x tyle
Dodatkowo powiem, że jestem jedyną osobą która ogarnia dane tematy na firmę i już czuję ten ból kierownika jak będzie szukał nowego pracownika kilka miesięcy xd
  • 56
  • Odpowiedz
@Kotlet_z_Chabowy: zacząłem niedawno prace na stanowisku po dziewczynie, która rzuciła papierami i poszła na L4. Też wychodząc twierdziła, że firma upadnie bo nikt nie pokrywał jej obowiązków. Ostatecznie jej obowiązkami po trochu podzielili się inni pracownicy, było małe zamieszanie, ale dali radę. Mnie zatrudnili dopiero po pół roku, więc chyba tak źle im nie było. Jak zebrałem wszystkie te obowiązki z powrotem do kupy to się okazało tego za mało na
  • Odpowiedz
@Kotlet_z_Chabowy jeśli Ci się wydaje że coś od Ciebie zależy w firmie i ktoś będzie po Tobie tam płakał to masz rację, wydaje Ci się. Zmienisz pracę, znajdą kogoś na twoje miejsce i tyle. Niczego to w Twoim życiu nie zmieni więc nie pal mostów za sobą tylko odejdź bez afery i tyle.
  • Odpowiedz
@Kotlet_z_Chabowy: Z tego wpisu bije mentalność niewolnika, psa ogrodnika, zaprogramowanego przegrywa. Może nie znajdą, a może przyjdzie lepszy od ciebie i tylko będą się cieszyć. Zamiast ogarnąć wszystko jak człowiek cywilizowany, to #!$%@? szopki charakterystyczne dla maluczkich ludzi.
  • Odpowiedz
a ja wychodzę równo o 16 nawet gdyby mi 1 śrubka została do przykręcenia co zajmie 30 sec.


@Kotlet_z_Chabowy: a normalni ludzie się dogadują i jak przełożony POPROSI o wysłanie jednego maila czy przeklikanie czegoś w 5 minut, to nie ma problemu żeby to zrobić. Oczywiście, w domyśle wyjdziesz sobie kolejnego czy innego dnia 5 czy 10 minut wcześniej. Co to w ogóle za szczycenie się, że wychodzisz punkt o 16:00?
  • Odpowiedz
Dlaczego więc nie uświadomisz kierownika, że nie przedłużysz umowy?


@mroznykasztan: To jest rola kierownika żeby ogarniać kiedy komu kończy się umowa i zapytać odpowiednio wcześnie czy będzie przedłużona oraz zadbać o to żeby pracownik dostał do podpisania nową umowę i ją podpisał.

Oczywiście w polskiej szkole zarządzania to pracownik ma przyjść do szefa, pokornym tonem poinformować że kończy mu się umowa i ze strachem w głosie zapytać czy pan przedłuży. Następnie
  • Odpowiedz
@Miszcz_Joda: dokladnie, wielu juz takich znalam co mysleli ze jak odejda to firma pojdzie z dymem, a zawsze efekt byl taki ze po 2 tygodniach juz byl nowy pracownik ktory dawal rade wypelniac ich obowiazki XD
  • Odpowiedz
Dodatkowo powiem, że jestem jedyną osobą która ogarnia dane tematy na firmę


@Kotlet_z_Chabowy: tak mówią ludzie którzy w praktyce wcale nie mają #!$%@? tylko dają z siebie bardzo dużo. Znikniesz to zastępca będzie robił na wyjebce i dalej będzie szło i nikt nie zauważy wielkiej różnicy. Tzn "jestem jedyny który rzeczywiście jak wyczyści łazienkę to jest czysta" a następny przejedzie mopem podłogę kibel i umywalkę a potem będzie grał na telefonie
  • Odpowiedz