Wpis z mikrobloga

Mirunie drogie, moi rodzice zażyczyli sobie automatyczny ekspres do kawy, a ja kawy nie pijam i wybór ekspresu zatem to czysta abstrakcja. ¯\(ツ)/¯ Pomożecie?

Budżet około 2500 zł, plus minus, może być trochę wyżej, ale milej jakby było nieco niżej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z wymogów:
- zbiornik na wodę wysuwany od przodu (docelowo ma stać pod szafką wiszącą, nie będzie miejsca, żeby wyciągać od góry zbiornik),
- najchętniej na kawę i mieloną, i ziarnistą
- raczej z wężykiem do mleka, niż pojemnikiem
- fajnie jakby umiał robić q0278273048293842 rodzajów kaw i co tam sobie jeszcze człowiek wymarzy
- fajnie jakby umiał robić dwie jednocześnie.

Nie mam pojęcia na co się zwraca uwagę przy ekspresach, przejrzałam rankingi, byliśmy w sklepach oglądać. Najbardziej wpada w oko Philips LatteGo EP5444/90 albo Saeco SM6580/00. Chociaż teraz widzę, że już poznikały promocje, które zbijały te ekspresy do 2600-2700zł. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Polecicie coś? Doradzicie? Na co zwracać uwagę przy wyborze?

#kawa #ekspresdokawy
  • 6
  • Odpowiedz
@Bukaa_: największym problemem będzie ten zbiornik wody, chyba zostaje wybieranie ekspresu według tego konkretnego wymogu.
A jak będą chcieli uzupełniać kawę? Będą bo co trzy dni wyjmować spod tej szafki?
  • Odpowiedz
@Bukaa_: ja mam MELITTA Latte Select F630-201 (w promce za ok. 2,5k) i mam zbiornik na wodę wyciągany do góry i szafkę nad. Nie jest to problemem, bo zbiornik podchodzi na kilka centymetrów do góry i spokojnie można go już wtedy wyciągnąć bokiem. Większy problem to wsypywanie ziarna, ale jak nie ma się dużych rąk, to na luzie. Ja czasami po prostu nabieram ziarna do miseczki i wsypuje do zbiornika.
Na
  • Odpowiedz