Wpis z mikrobloga

  • 0
@kamilspl: ja bym tego nie splicował bo jak dane mocno nachodzą na siebie to zero zysku. Pewnie wciepałbym do jednego kontenera i wziął element środkowy. Ale to naiwny sposób i by nie przeszło na testach złożoności. Dlatego się pytam o zadania bo się i trochę cykam :)
Jak to się powinnno rozwiązać ?
@walokid: przede wszystkim całość musiałem sobie sam napisać, nie dostałem żadnego fragmentu kodu. Zacząłem od pustego notatnika, sam ręcznie pisałem includy, maina, sam sobie zdefiniowałem dwie listy std::list<float>, sam sobie wymyśliłem elementy. Listy globalne, bo czemu nie.

Sam sobie założyłem że to będzie funkcja float media(const std::list<float> &arg1, const std::list<float> &arg2).

Dla lepszej wydajności stwierdziłem że zrobię std::vector<float>, w którym na starcie zrobiłem reserved(arg1.size()+arg2.size()) żeby nie było
@walokid: nie zapodam bo nie programuje w c++. natomiast tamto pytanie to typowe algorytmiczne zadanko, które daje się juniorom, żeby ich przesiać, bo nie potrafią wiele więcej poza kodowaniem. W Javie na poziomie mid/senior to jakieś pytania z system design o doświadczenie, o zachowanie w zespole itd. W c++ pewnie też ale nie wiem.
Jak to się powinnno rozwiązać ?


@walokid: najlepiej bin searchem https://www.geeksforgeeks.org/median-two-sorted-arrays-different-sizes-ologminn-m/ ale dużo roboty i łatwo się #!$%@?ć. Alternatywnie dużo lepszym rozwiązaniem jest po prostu liniowe przechodzenie obu tablic na raz tak, żeby obrabiać elementy w porządku niemalejącym i zwroceniem odpowiedniej wartości jak dojdziemy do środka.

Jak masz algorytm, gdzie jest posortowana liczba to zawsze pomyśl o binsearchu, bo złożoność log w porównaniu do n
  • 0
@ly000: to o czym piszesz to rozmowa techniczna i sprawdzenie kompetencji. Tego się nie boję bo ogarniam technikalia c++. Ale oprócz tego zazwyczaj jest jakieś zadanko do zrobienia. Te zadania sprawdzają myślenie a nie umiejętność kodowania. Wystarczy podstawowa wiedza z języka żeby je wykonać ale trzeba mieć pomysł i ogarniać algorytmikę ( co jest niezależne od języka w jakim programujesz). Przykłąd podal kolega - można wrzucić wszystko do jednego kontenera, posortować
@kamilspl: To trochę tłumaczy twoje rozwiązanie. W sumie ja też jestem po AIR xD Teraz takie zadania na mida dają? Mam niedługo rekrutować kogoś na seniora, nie wiem czy nie obniżyć wymagać bo mogę nikogo nie znaleźć.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Ale to nie jest optymalne rozwiązanie i taka odpowiedź nie będzie uznana


@walokid: Jest optymalne. Optymalizuje prostotę kodu. :P Bycie seniorem polega też na tym żeby wiedzieć co jest ważne w projekcie.
  • 4
@Krolik: jestem tego samego zdania. Ale mowa o rozmowie rekrutacyjnej. To ma się nijak do tego co będę robił. Zawsze na rozmowach wałkowali mnie z jakiś #!$%@? przypadków, które zdarzają się jeden na milion. Albo pisania czystego kodu. A jak dostawałem robote to moja praca polegała głównie na pisaniu ifów i pętli xD
A repozytoria wyglądały jakby ktoś tam nasrał.