Wpis z mikrobloga

Przyznam, że AoT to nie jest tylko najlepsze anime jakie oglądałem, to jedno z najlepszych dzieł sztuki jakie powstało. Bardzo ciężko stworzyć sztukę, serial, film, który nie będzie zbyt nudny i zbyt realistyczny, zbyt codzienny, a jednak za razem tak nieprzewidywalny i wciągający. Ma swoje wady, plot hole, plot armory jak każda inna sztuka, w końcu nic co człowiek utworzy nie może być idealne, bo sami jesteśmy nieidealni.

Weźmy taki konflikt w Gazie, czy jakikolwiek inny konflikt światowy.

Obie strony twierdzą, że idą zabijać tych złych. Tymczasem jest tak jak to ujął Eren do Reinera. "Jesteśmy tacy sami, po prostu musimy przeć naprzód." Obie strony mają wyprane mózgi propagandom, obie oczywiście są napędzane instynktami pierwotnymi "albo my, albo oni". Proste, a zarazem skomplikowane.

Polecam to anime każdemu, bardzo otwiera oczy na świat i miejmy nadzieję, że jako ludzkość odnajdziemy lepszą drogę niż jak Eren i


#aot #anime #polityka #wysryw
  • 9
@zapomnialemhaslo: No każdy ma swoje zdanie, jeżeli miałbym wycinać konkretne arc-i seriali to GoT był u mnie Top1, ale sezon 8 #!$%@?ł całkowicie GoT w moim rankingu poza podium. Dlatego całościowo jako seriale AoT dla mnie nr 1, potem JoJo, Czarnobyl HBO, GoT.
@gandalf_rzulty: ja mam odwrotne odczucia. Zawiązanie akcji i koncept jest naprawdę dobry, ale autor nie wiedział, jak rozwiązać wątki. W efekcie mamy dramatycznie słabe zakończenie i niesatysfakcjonujące wyjaśnienie całej fabuły (przypomina mi to przypadek serialu Lost).

Dość powiedzieć, że fani mangi zaczęli robić fanowskie zakończenia po tym jak autor wydał ostatni epizod ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W efekcie mamy dramatycznie słabe zakończenie


@SzalonyOgorek: Jak dla mnie jest okej. Co innego mogli wymyśleć? Jak dla mnie los Erena po tym jak zmiażdżył Liberio był przyklepany. Poza tym zagłada ludzkości była nieunikniona. Każdy mógł zostać Erenem, umarłby Eren to ktoś inny przejąłby Pierwotnego i Atakującego i historia znowu by się zapętliła, czyli albo ponownie zamknięcie Erdian w murach lub eksterminacja Marley. O to chodziło Erenowi, że nie ma innej
@gandalf_rzulty: Erenowi o nic nie chodzilo bo jest glupi i sam nie wie dlaczego zrobil Rumbling. I to co napisalem jest kanoniczne bo sam powiedzial na koncu. Wiec nie musisz nic dopowiadc. Zakonczenie Aot jest okropnie zle napisane i wyglada tak ze Isayam nie mial jaj aby pokazac ze rumbling jest najlepsza opcja bo aot poszlo w zbyt duzy mainstrema i Isayama by zostal uznawany przez zwyrola
@hypemenik: Eren nie wiedział czemu dokonał Rumbling, ale widz dostaje taką informację - za wszystko odpowiadała Ymir. Czekała 2000 lat na idealne warunki, żeby zobaczyć jak ktoś może odrzucić swoją największą miłość - czyli jak Mikasa odrzuciła Erena. Dlaczego Mikasa? Bo tylko na Ackermanów z Erdian nie miała wpływu, więc jakby wybrała każdego innego to mogłaby sobie mówić "no odrzucił miłość, bo taką wolę narzuciłam Pierwotnym". Jeden typek na YT fajnie