Wpis z mikrobloga

Tam jest jeden pas ruchu. Który na początku jest szeroki a potem zwęża się do "normalnej" szerokości. Tak jak pisali inni. To jest tragicznie oznakowane i stąd też moje pytanie.


@Hooch180: to, że nie ma linii nie znaczy, że jest jeden pas ruchu. Tam jest 8 m szerokości jezdni po połączeniu tych "wylotów" i 30 m jezdni do kolejnego skrzyżowania.

Wystarczyłoby dorysować 10 m linii ciągłej od skrzyżowania tych jezdni i
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

to pa na to skrzyzowanie w prawym gornym, strzałkę dodałem :) kto to projektował...


@pasta_alla_carbonara: @LubieDiscoPolo a, o to wam chodzi. No dobra, ale przecież to nie pierwszeństwo na tym skrzyżowaniu jest tu poruszane tylko na tym przy rondzie.

No i tam dalej jest ok. 6,6 m szerokości jezdni na tym skrzyżowaniu więc to wciąż nie jest jakiś wielki problem imo.

Wystarczyłoby trochę farby, parę kresek i problem solved.
Krupier - >to pa na to skrzyzowanie w prawym gornym, strzałkę dodałem :) kto to proje...

źródło: FireShot Capture 1246 - Mapy Google - www.google.com

Pobierz
@Krupier: wydaje mi się, że we wpisie OP'a problem pojawia się wtedy, kiedy jadący żółtym pojazdem chciałby skręcić w lewo - wtedy przy braku namalowanych linii nie ma pewności, że zmienia pas ruchu - przy namalowanych liniach i wprowadzeniu kawałka ciągłej nie byłoby w ogóle tematu, a tak ma w teorii pierwszeństwo ze względu na znajdowanie się po prawej stronie i teoretycznie mógłby zając od razu lewą część pasa
@Hooch180: redaktor Dworak zawsze powtarzał: "pierwszeństwo na skrzyżowaniu określamy przed wjazdem na to skrzyżowanie" (a nie na jego środku). ¯\(ツ)/¯
@KHOT: Ale z punktu widzenia prawa tu są dwa skrzyżowania. Jedno to zjazd z ronda (skrzyżowanie ronda ze zjazdem) i drugie to ten zjazd i droga (omijająca) rondo.
Z tego co wiem to rondo (w całości) to nie jest skrzyżowanie a droga okrężna z serią skrzyżowań.
@Hooch180: to już pytanie o to, jak ustawodawca zdefiniował rondo. Najprawdopodobniej nijak i odpowiedź będzie miała charakter przypowieści o dwóch rabinach. ;)