Wpis z mikrobloga

Kolejna próba podejścia do linuxa i szybki powrót do windows 10. Wcale to nadale nie jest takie bezproblemowe jak to linuxiarze przedstawiają, wybrałem fedore 39, bo podobno najlepsza i od razu problem ze słuchawkami bluetooth, po podlaczeniu nie wykrylo ich w sounds, trzeba bylo restartowac kompa, po restarcie słuchawki są ale z tak #!$%@? kodekami, że nie da się tego używać, a jak dociągnąć tam jakiś aptX nie sposó” się dowiedzieć
#fedora #linux #windows10
  • 67
@L3gion: No dokładnie, laptop z podwójną kartą graficzną, czyli w sumie jedno z popularniejszych rozwiązań na linuxie też ma dużo problemów bo nie można tego w wygodny sposób switchować ale tutaj nie winię linuxa bo trochę pod górę robi im nvidia.
@rosherunner: W ciągu ostatniego roku przerobiłem chyba z 30 dystrybucji, a ten komentarz pisze z Windowsa 11 :)
Jedyny akceptowalny Linux to jest Linux Mint. Jest on oparty o Ubuntu, ale Linux Mint jest tak zaprojektowany, żeby był dużo przyjaźniejszy - więc jak kiedyś będziesz miał zajawkę na Linuxa to koneicznie spróbuj Minta.
Natomiast prędzej czy pozniej nawet na Linux Mint spotkasz jakąś rzecz, która nie działa i z którą będziesz
@rosherunner: no, fedora wyszła trochę przed szereg z tym pipewire, stary sprawdzony pulseaudio działa lepiej i ja bym poszedł tą drogą

co do Twojej drugiej kwestii, to wg mnie nadaje się świetnie do przeglądania neta przez osoby starsze/dzieci - córka ma w pokoju komputer z debianem 12, tam zainstalowanego firefoxa, kritę i kolourpainta, steama - drukuje sobie coś z tam z pinterest, ogląda youtube gra w minecrafta, sims4 i supertuxa, a
@0caffe: Szczerze to coraz bardziej skłaniam się w strone MacOS, windows mi się troche znudził, fajnie byłoby mieć korzyści linuxa i przy tym działający dobrze sprzęt i software, którego na linuxie brak i trzeba kombinować, ale zobaczymy :)