Wpis z mikrobloga

Tak się zastanawiam, czy religijne osoby dopuszczają możliwość istnienia kosmitów?

Czy w związku z tym, zakładając, że wszyscy mieli podobne szanse, typu Eden i te sprawy.
I zakładając, że niektórzy kosmici nie dali się skusić, to czy lecąc na ich planetę zobaczymy wg. wierzących żyjących w raju? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zakładam, że szatan na każdej planecie próbował ich skusić, bo to taki eksperyment socjologiczny ;)

No i ostatecznie, czy ci którzy wierzą w niebo zakładają, że spotkają tam kosmitów czy też każda planeta ma swoją instancję nieba? Bóg jest w każdej?

#religia #filozofia #pytanie
  • 55
  • Odpowiedz
spróbuj DMT i sam sobie odpowiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) albo nie próbuj i śpij spokojniej w nocy, bo jeszcze zaczniesz wątpić w to co wierzysz.


@proszebardzo2: Jestem człowiekiem małej wiary, w nic nie wierzę że jest lub nie ma na pewno( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie, nie licząc ewentualnych uszczerbków i zmian w psychice , co jest teoretycznie możliwe, halucynacje jako takie nie
  • Odpowiedz
Raczej logika i statystyka przemawiają za tym, że istnieją, niż za tym, że nie istnieją. W przypadku Boga jest dokładnie odwrotnie.


@Anihilacja_entropii: Odpowiadając na pytanie: prawosławie i katolicyzm dopuszczają taką możliwość i nie ma z tym problemu, są nawet stuletnie ikony z Jezusem o takim trochę kosmicznym wyglądzie, co ciekawe sporo interesował się tematem Kolbe, który miał ścisły umysł. Druga sprawa logika przemawia za tym, że jest tylko jedna najwyższa wartość
  • Odpowiedz
@Anihilacja_entropii: no ale co tutaj rozkminiać nawet biblia na którą się powołują chrześcijanie opisuje wojny między różnymi rasami, wojna atomowa z mardukiem około 6000 lat temu miała miejsce.
W tej chwili akurat naszych "obcych" z dobrej strony mocy tutaj nie ma, bo nas ciemna strona mocy wyrzuciła w inne miejsce we wszechświecie i nasi stracili nasz sygnał. Ale kto wie, może jak się zmobilizuje odpowiednia ilość ludzi, i przestanie w końcu
  • Odpowiedz
Sporo założeń przyjąłeś. Jednak osoby które masz na myśli, mogą przyjmować inne założenia, więc wasz światopogląd się rozjeżdża.


@niebieskatrytytka: Nie widzę, żadnego problemu, jako, że nie znamy faktów musimy przyjąć założenia. Założeń nie jest w ogóle sporo, bo praktycznie krążą w okół tego samego.
Ponadto, te osoby bez problemu mogą napisać swoje założenia i napisać, że np. strzelam, "Nie, eden Bóg stworzył tylko dla nas, a reszta kosmitów żyje od razu
  • Odpowiedz
No założą, że nie są na takich samych prawach jak my lub założą, że nieistnieją lub założą, że nie mają możliwości poznania ich relacji z Bogiem, lub założą...


@niebieskatrytytka: No i ok, gdzie widzisz problem?
To też ciekawa informacja i tworzy nowe wątki do rozmowy.

Dlaczego np. myślą, że skoro Bóg stworzył kosmitów to dlaczego oni mają gorsze prawa? Skoro jest sprawiedliwy itd.
Jeżeli nie istnieją, to tez temat do rozmowy,
  • Odpowiedz
gdzie widzisz problem?


@Anihilacja_entropii: Ja nie widzę żadnego problemu. Raczej wyczuwam problem w twórcy wątku, bo jest trochę passive aggressive.

oni mają gorsze prawa?


@Anihilacja_entropii: Nie wiem, czy jakaś istotna grupa ludzi posiada w ten sposób skonstruowany pogląd. Stawiałabym raczej na to, że zakładają możliwość niewiedzy/nierozumienia tej zależności. Watpię by znacząca część wierzących religijnie miała silne przekonanie o tym, że som kosmity ale buk ich nie lubi.
  • Odpowiedz
Ja nie widzę żadnego problemu. Raczej wyczuwam problem w twórcy wątku, bo jest trochę passive aggressive.


@niebieskatrytytka: eee? Na moje tworzysz problemy gdzie ich nie ma. Zrobiłem założenia, bo jakieś trzeba, bez założeń pytanie nie ma sensu. Jak ktoś ma inne to napisze. Projektujesz na mnie swoją " passive aggressive" i tyle ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Może nadinterpretowałam, ale jest utrzymany w stylu "ci gupi katole hehe". Do tego "logika" używana jako synonim "na chłopski rozum". Ale może źle po prostu odebrałam.


@niebieskatrytytka: Nie wiem gdzie widziałaś, "na chłopski rozum", a już na penwo nigdzie nie sugerowałem o "głupich katolach", bo pisałem ogólnie o wierze. I chociaż uważam, że prawdopodobieństwo, że ich wiara ma sens, jest mniejsza niż większa, że tak powiem.
To jestem akurat z tych
  • Odpowiedz
Nie wiem gdzie widziałaś, "na chłopski rozum"


@Anihilacja_entropii:

@Anihilacja_entropii:

Raczej logika i statystyka przemawiają za tym, że istnieją, niż za tym, że nie istnieją. W przypadku Boga jest dokładnie odwrotnie.


głupich

No tak odbieram okraszanie uśmieszkami i lennyface

chociaż uważam, że prawdopodobieństwo,


Masz prawo do takich intuicji, nic w tym dziwnego, każdy jakieś ma. Wierzący mają inne i tyle.

pomaga rozwiązać wiele problemów egzystencjalnych i często poprawia dobrostan psychiczny


@
  • Odpowiedz
@Anihilacja_entropii: Największy szok będzie, jak okaże się że każda cywilizacja pozaziemska posiada dużą religię praktycznie będącą kopią chrześcijaństwa.

Jeśli chodzi o niebo, to stanie w kolejce do bram nieba za czymś, co z człowiekiem ma wspólnego jedynie bycie rozumnym zwierzęciem, może być szokujące.
  • Odpowiedz
Największy szok będzie, jak okaże się że każda cywilizacja pozaziemska posiada dużą religię praktycznie będącą kopią chrześcijaństwa.


@Proximian: To byłaby ciekawa sytuacja. Nawet bardzo ciekawa.

Ja bym raczej obstawiał, że jakaś forma wierzenia jest bardzo możliwa i w tym podobna, że życie po śmierci.
Bo taka wiara zwyczajnie pomaga, wielu osobom uzyskać spokój, związany ze śmiercią.
Nie od parady, ludzie czesto zaczynają wierzyć (w cokolwiek), gdy mają już odpowieni wiek i
  • Odpowiedz