Wpis z mikrobloga

Tak się zastanawiam, czy religijne osoby dopuszczają możliwość istnienia kosmitów?

Czy w związku z tym, zakładając, że wszyscy mieli podobne szanse, typu Eden i te sprawy.
I zakładając, że niektórzy kosmici nie dali się skusić, to czy lecąc na ich planetę zobaczymy wg. wierzących żyjących w raju? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zakładam, że szatan na każdej planecie próbował ich skusić, bo to taki eksperyment socjologiczny ;)

No i ostatecznie, czy ci którzy wierzą w niebo zakładają, że spotkają tam kosmitów czy też każda planeta ma swoją instancję nieba? Bóg jest w każdej?

#religia #filozofia #pytanie
  • 55
  • Odpowiedz
Ale rozumiem takie redukcjonistyczne podejście do świata, jak wiara jedynie w to co namacalne pozwala ci spać spokojnie to spoko, ale 150 lat temu za mówienie ludziom o falach elektromagnetycznych wzięliby cię za wariata, a za kolejne 150 lata podejrzewam że też znacząco zmieni się nasze postrzeganie rzeczywistości otaczającej nas.


@proszebardzo2: No i znów przejawiasz rozumowanie, skoro nie udowodniono że coś nie istnieje to znaczy, że istnieje. Nie to tak nie
  • Odpowiedz
No i znów przejawiasz rozumowanie, skoro nie udowodniono że coś nie istnieje to znaczy, że istnieje. Nie to tak nie działa.


@Anihilacja_entropii: Nic takiego nie pisałem, jedynie że mało wiemy o otaczającej nas rzeczywistości i żeby nie być zamkniętym na jedynie to co namacalne i dokładnie przebadane i udowodnione, bo inaczej nigdy nie byłoby żadnego postępu w żadnej dziedzinie. Znowu tworzysz chochoły.
  • Odpowiedz
Nic takiego nie pisałem, jedynie że mało wiemy o otaczającej nas rzeczywistości i żeby nie być zamkniętym na jedynie to co namacalne i dokładnie przebadane i udowodnione, bo inaczej nigdy nie byłoby żadnego postępu w żadnej dziedzinie. Znowu tworzysz chochoły.


@proszebardzo2: oczywiście i nikt nie jest zamknięty na nic, ciągle się rozwijamy, zdobywamy wiedzę itd.
Jednak wrzucanie chemii do:

No i ostatecznie, czy ci którzy wierzą w niebo zakładają, że spotkają
  • Odpowiedz
Jest zwykłym fantazjowaniem a nie naukowym podejśćiem


@Anihilacja_entropii: aha bo myślałem że skoro rozmawiamy o niebie i kosmitach to dopuszczalne jest użycie trochę fantazji, ale skoro tutaj jest dyskusja stricte naukowa o kosmitach, niebie i bogu, to wybacz nie wiedziałem że to taki poważny wątek.
  • Odpowiedz
Nie to tak nie działa.


@Anihilacja_entropii: Dokładnie tak działa. Jeśli nie dowiedziesz że coś istnieje to tego nie ma. Na tej logice opiera się cały napęd naukowy, definicja tego co jest prawdą, a co kłamstwem i możliwość rozgraniczenia fantazji od rzeczywistości. Nie jesteś w stanie wepchnąć do świadomości ludzi zdrowych psychicznie swoich wyobrażeń w formie prawdy objawionej. Jeśli masz talent możesz je sprzedać jako rozrywkę dla mas. Gdyby logika była inna
  • Odpowiedz
aha bo myślałem że skoro rozmawiamy o niebie i kosmitach to dopuszczalne jest użycie trochę fantazji, ale skoro tutaj jest dyskusja stricte naukowa o kosmitach, niebie i bogu, to wybacz nie wiedziałem że to taki poważny wątek.


@proszebardzo2: możemy fantazjować, ale musi to mieć sens ( ͡° ͜ʖ ͡°)

odpowiedziałem Ci od razu pisząc:

nie jestem z "wierzących", co to myślą, że chemią nagle odkrywają "inne światy"
  • Odpowiedz
Dokładnie tak działa. Jeśli nie dowiedziesz że coś istnieje to tego nie ma. Na tej logice opiera się cały napęd naukowy, definicja tego co jest prawdą, a co kłamstwem i możliwość rozgraniczenia fantazji od rzeczywistości. Nie jesteś w stanie wepchnąć do świadomości ludzi zdrowych psychicznie swoich wyobrażeń w formie prawdy objawionej. Jeśli masz talent możesz je sprzedać jako rozrywkę dla mas. Gdyby logika była inna żaden naukowiec nie miałby potrzeby dowiedzenia swoich
  • Odpowiedz
Nie przepadam za semantyką. Cały czas odnoszę się do twojego wpisu w którym okazałeś fundamentalne braki w umiejętności logicznego myślenia.


@500minus: Ale Twoje problemy i gusta mnie nie interesują. Nie zrozumiałeś treści i teraz walczysz z tym czego nie zrozumiałeś.
  • Odpowiedz
Połączenie chemii i Boga też bez sensu.

Jak byś nie był z czasów współczesnych to ok teza "naćpam się i skontaktuję się z Bogiem" jeszcze by przeszło. Bóg tak sobie wymyśłił świat, że jak się dobrze naćpamy to znajdujemy lukę do jego świata ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Anihilacja_entropii: ale to jest wyłącznie twoje zdanie, zapewne na które mocno wpłynęło powszechne popkulturowe wyobrażenie na temat tego kim lub
  • Odpowiedz
Jak się wczytasz w początki chrześcijaństwa, i w sumie większości religii, to okazuje się że rytuały psychodeliczne towarzyszyły religiom od początku.


@proszebardzo2: Dlatego też wspomniałem, o tym, że jak byś pochodził z tamych czasów to możemy sobie trochę po fantazjować.
No ale skoro mowa tylko o fantazjowaniu, to w sumie tekst

spróbuj DMT i sam sobie odpowiesz


jest bez sensu tym bardziej.

Bo równie dobrze mógłbyś napisć, pogadaj z magicznym królikiem
  • Odpowiedz
Bo równie dobrze mógłbyś napisć, pogadaj z magicznym królikiem to sam sobie odpowiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Anihilacja_entropii: ok jak będziesz miał magicznego królika z którym można pogadać to daj znać, bo DMT to jest coś co realnie jesteś w stanie fizycznie zdobyć, słaba analogia.
  • Odpowiedz
ok jak będziesz miał magicznego królika z którym można pogadać to daj znać, bo DMT to jest coś co realnie jesteś w stanie fizycznie zdobyć, słaba analogia.


@proszebardzo2: musisz w królika mocno uwierzyć, może nie jest Ci dane i nie dostąpiłeś łaski wiary ( ͡° ͜ʖ ͡°) .

Przypomnę co napisałeś:

No i ostatecznie, czy ci którzy wierzą w niebo zakładają, że spotkają tam kosmitów czy też
  • Odpowiedz
Jak zażycie DMT odpowiada na powyższe pytanie?


@Anihilacja_entropii: spróbuj DMT i sam sobie odpowiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) albo nie próbuj i śpij spokojniej w nocy, bo jeszcze zaczniesz wątpić w to co wierzysz.

ja nie mam dostępu


Kolega mi kiedyś powiedział że podobno jest do ogarnięcia na darkwebie, ale ja nie wiem co to i oczywiście do niczego nikogo nie namawiam

Jak lubisz naukowe podejście to
  • Odpowiedz