Wpis z mikrobloga

Tak się zastanawiam, czy religijne osoby dopuszczają możliwość istnienia kosmitów?

Czy w związku z tym, zakładając, że wszyscy mieli podobne szanse, typu Eden i te sprawy.
I zakładając, że niektórzy kosmici nie dali się skusić, to czy lecąc na ich planetę zobaczymy wg. wierzących żyjących w raju? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zakładam, że szatan na każdej planecie próbował ich skusić, bo to taki eksperyment socjologiczny ;)

No i ostatecznie, czy ci którzy wierzą w niebo zakładają, że spotkają tam kosmitów czy też każda planeta ma swoją instancję nieba? Bóg jest w każdej?

#religia #filozofia #pytanie
  • 55
Ale rozumiem takie redukcjonistyczne podejście do świata, jak wiara jedynie w to co namacalne pozwala ci spać spokojnie to spoko, ale 150 lat temu za mówienie ludziom o falach elektromagnetycznych wzięliby cię za wariata, a za kolejne 150 lata podejrzewam że też znacząco zmieni się nasze postrzeganie rzeczywistości otaczającej nas.


@proszebardzo2: No i znów przejawiasz rozumowanie, skoro nie udowodniono że coś nie istnieje to znaczy, że istnieje. Nie to tak nie
No i znów przejawiasz rozumowanie, skoro nie udowodniono że coś nie istnieje to znaczy, że istnieje. Nie to tak nie działa.


@Anihilacja_entropii: Nic takiego nie pisałem, jedynie że mało wiemy o otaczającej nas rzeczywistości i żeby nie być zamkniętym na jedynie to co namacalne i dokładnie przebadane i udowodnione, bo inaczej nigdy nie byłoby żadnego postępu w żadnej dziedzinie. Znowu tworzysz chochoły.
Nic takiego nie pisałem, jedynie że mało wiemy o otaczającej nas rzeczywistości i żeby nie być zamkniętym na jedynie to co namacalne i dokładnie przebadane i udowodnione, bo inaczej nigdy nie byłoby żadnego postępu w żadnej dziedzinie. Znowu tworzysz chochoły.


@proszebardzo2: oczywiście i nikt nie jest zamknięty na nic, ciągle się rozwijamy, zdobywamy wiedzę itd.
Jednak wrzucanie chemii do:

No i ostatecznie, czy ci którzy wierzą w niebo zakładają, że spotkają
Jest zwykłym fantazjowaniem a nie naukowym podejśćiem


@Anihilacja_entropii: aha bo myślałem że skoro rozmawiamy o niebie i kosmitach to dopuszczalne jest użycie trochę fantazji, ale skoro tutaj jest dyskusja stricte naukowa o kosmitach, niebie i bogu, to wybacz nie wiedziałem że to taki poważny wątek.
Nie to tak nie działa.


@Anihilacja_entropii: Dokładnie tak działa. Jeśli nie dowiedziesz że coś istnieje to tego nie ma. Na tej logice opiera się cały napęd naukowy, definicja tego co jest prawdą, a co kłamstwem i możliwość rozgraniczenia fantazji od rzeczywistości. Nie jesteś w stanie wepchnąć do świadomości ludzi zdrowych psychicznie swoich wyobrażeń w formie prawdy objawionej. Jeśli masz talent możesz je sprzedać jako rozrywkę dla mas. Gdyby logika była inna
aha bo myślałem że skoro rozmawiamy o niebie i kosmitach to dopuszczalne jest użycie trochę fantazji, ale skoro tutaj jest dyskusja stricte naukowa o kosmitach, niebie i bogu, to wybacz nie wiedziałem że to taki poważny wątek.


@proszebardzo2: możemy fantazjować, ale musi to mieć sens ( ͡° ͜ʖ ͡°)

odpowiedziałem Ci od razu pisząc:

nie jestem z "wierzących", co to myślą, że chemią nagle odkrywają "inne światy"
Dokładnie tak działa. Jeśli nie dowiedziesz że coś istnieje to tego nie ma. Na tej logice opiera się cały napęd naukowy, definicja tego co jest prawdą, a co kłamstwem i możliwość rozgraniczenia fantazji od rzeczywistości. Nie jesteś w stanie wepchnąć do świadomości ludzi zdrowych psychicznie swoich wyobrażeń w formie prawdy objawionej. Jeśli masz talent możesz je sprzedać jako rozrywkę dla mas. Gdyby logika była inna żaden naukowiec nie miałby potrzeby dowiedzenia swoich
Nie przepadam za semantyką. Cały czas odnoszę się do twojego wpisu w którym okazałeś fundamentalne braki w umiejętności logicznego myślenia.


@500minus: Ale Twoje problemy i gusta mnie nie interesują. Nie zrozumiałeś treści i teraz walczysz z tym czego nie zrozumiałeś.
Połączenie chemii i Boga też bez sensu.

Jak byś nie był z czasów współczesnych to ok teza "naćpam się i skontaktuję się z Bogiem" jeszcze by przeszło. Bóg tak sobie wymyśłił świat, że jak się dobrze naćpamy to znajdujemy lukę do jego świata ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Anihilacja_entropii: ale to jest wyłącznie twoje zdanie, zapewne na które mocno wpłynęło powszechne popkulturowe wyobrażenie na temat tego kim lub
Jak się wczytasz w początki chrześcijaństwa, i w sumie większości religii, to okazuje się że rytuały psychodeliczne towarzyszyły religiom od początku.


@proszebardzo2: Dlatego też wspomniałem, o tym, że jak byś pochodził z tamych czasów to możemy sobie trochę po fantazjować.
No ale skoro mowa tylko o fantazjowaniu, to w sumie tekst

spróbuj DMT i sam sobie odpowiesz


jest bez sensu tym bardziej.

Bo równie dobrze mógłbyś napisć, pogadaj z magicznym królikiem
Bo równie dobrze mógłbyś napisć, pogadaj z magicznym królikiem to sam sobie odpowiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Anihilacja_entropii: ok jak będziesz miał magicznego królika z którym można pogadać to daj znać, bo DMT to jest coś co realnie jesteś w stanie fizycznie zdobyć, słaba analogia.
ok jak będziesz miał magicznego królika z którym można pogadać to daj znać, bo DMT to jest coś co realnie jesteś w stanie fizycznie zdobyć, słaba analogia.


@proszebardzo2: musisz w królika mocno uwierzyć, może nie jest Ci dane i nie dostąpiłeś łaski wiary ( ͡° ͜ʖ ͡°) .

Przypomnę co napisałeś:

No i ostatecznie, czy ci którzy wierzą w niebo zakładają, że spotkają tam kosmitów czy też
Jak zażycie DMT odpowiada na powyższe pytanie?


@Anihilacja_entropii: spróbuj DMT i sam sobie odpowiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) albo nie próbuj i śpij spokojniej w nocy, bo jeszcze zaczniesz wątpić w to co wierzysz.

ja nie mam dostępu


Kolega mi kiedyś powiedział że podobno jest do ogarnięcia na darkwebie, ale ja nie wiem co to i oczywiście do niczego nikogo nie namawiam

Jak lubisz naukowe podejście to