Wpis z mikrobloga

Tak się zastanawiam, czy religijne osoby dopuszczają możliwość istnienia kosmitów?

Czy w związku z tym, zakładając, że wszyscy mieli podobne szanse, typu Eden i te sprawy.
I zakładając, że niektórzy kosmici nie dali się skusić, to czy lecąc na ich planetę zobaczymy wg. wierzących żyjących w raju? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zakładam, że szatan na każdej planecie próbował ich skusić, bo to taki eksperyment socjologiczny ;)

No i ostatecznie, czy ci którzy wierzą w niebo zakładają, że spotkają tam kosmitów czy też każda planeta ma swoją instancję nieba? Bóg jest w każdej?

#religia #filozofia #pytanie
  • 55
  • Odpowiedz
osmici to tylko kolejna metoda copingu, nie istnieją.


@500minus: wiarę w Boga rozumiem, ale w kosmitów jako metoda copingu? hm... nie tu raczej chodzi o pewną logikę i statystykę.

Raczej logika i statystyka przemawiają za tym, że istnieją, niż za tym, że nie istnieją. W przypadku Boga jest dokładnie odwrotnie.
  • Odpowiedz
@Anihilacja_entropii:
Odpowiedzi hipotetyczne, nie wiem, co tam sobie ludzie myślą.

czy religijne osoby dopuszczają możliwość istnienia kosmitów?

Dlaczego nie? Są zwierzęta na Ziemi, to mogą być i na innych
  • Odpowiedz
Tu masz błędne założenie, że kosmici byliby alternatywną wersją ludzi. To ludzie zostali stworzeni na obraz i podobieństwo Boga, a nie jakieś kosmiczne zwierzęta. Jesteśmy w #!$%@? wyjątkowi.


@zakopiak: Rozumiem, czyli zakładamy, że nigdzie indziej nie ma inteligentnych istot tylko na Ziemi?
Ale z jakiegoś powodu, Bóg mógł narobić zwierząt na innych planetach.

Tak swoją drogą nie jesteśmy jakoś szczególnie wyjątkowi po za inteligencją, bystre zwierze i tyle.No ale to inny temat. Dochodzi do tego, jeszcze element tego, że chyba oficjalna wesja jest taka, że ewolucja nie jest sprzeczna
  • Odpowiedz
To zwykłą biochemia mózgu nic więcej


@Anihilacja_entropii: xD to dobrze że masz to tak rozpykane i dla Ciebie sprawa jest taka prosta ale realnie jak się wczytasz w literaturę to nie wiemy praktycznie o tym nic, już nie mówiąc o tym czym jest i jak działa "świadomość".
  • Odpowiedz
xD to dobrze że masz to tak rozpykane i dla Ciebie sprawa jest taka prosta ale realnie jak się wczytasz w literaturę to nie wiemy praktycznie o tym nic, już nie mówiąc o tym czym jest i jak działa "świadomość".


@proszebardzo2: Bo to jest proste, tylko po prostu niektórzy chcą/muszą wierzyć w jakąś "magię". Czy to w postaci Boga, czy "magicznej świadomości", a świadomość to funkcja mózgu która pojawiła się
  • Odpowiedz
to ty nie wiesz że ziemia jest płaska a kosmos nie istnieje ? Przecież to wymysł naukowców którzy są opętani przez szatana i chcą odciągnąć ludzi od wiary w jedynego prawdziwego boga.


@Nandrolon: tego nie uwzględniłem, to by rozwiązywało wiele dylematów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Bo to jest proste


@Anihilacja_entropii: skoro najwięksi uczeni z najbardziej prestiżowych uniwersytetów twierdzą że nasze rozumowanie jak działa ludzki mózg jest na trywialnym poziomie i im więcej wiemy to tak naprawdę zdajemy sobie sprawę jak mało wiemy, tym bardziej że są teraz głosy że w mózgu dochodzi do zjawisk kwantowych, to myślę że nie do końca jest to wszystko takie proste jak przedstawiasz i wolę im zaufać niż randomowi z wypoku którego wypowiedzi są na poziomie "przeciez rozumiemy jak działa ludzki mózg, trust me bro"

Jak działają podróże między gwiezdne? No normalnie lecisz se z gwiazdy A do gwiazdy B,
  • Odpowiedz
@proszebardzo2: nie, nigdzie nie napisałem, że wiemy jak dokładnie działa mózg (Tzn. w ogólności coś tam wiemy, nie przypadkowo obecna AI działa, o jest wzorowana na działaniu neuronów, upraszczając), jest kupa rzeczy z tej i innych których zwyczajnie nie wiemy.
Mówię o tym aby nie dokładać magii, do chemii.

Jak działają podróże między gwiezdne? No normalnie lecisz se z gwiazdy A do gwiazdy B, proste.


@proszebardzo2: To pytanie bez sensu, zwyczajnie. w stylu jak działają podróże między miastami czy puntem
  • Odpowiedz
ym bardziej że są teraz głosy że w mózgu dochodzi do zjawisk kwantowych, to myślę że nie do końca jest to wszystko takie proste jak przedstawiasz


@proszebardzo2: Nie zauważyłem tego zdania.
Podpowiem, "wszędzie" w okół nas dochodzi do zjawisk kwantowych. To nie generuje magii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I nie, nie jest takie proste, być może nie istnieje jak
  • Odpowiedz
Po prostu możemy wpływać na procesy biochemiczne w mózgu i cześć mamy rozpracowanych. Mogę dać Ci chemię która Cię rozweseli, zasmuci, albo zwyczajnie nie będziesz przejawiał większych emocji to chemia, nie magia proste.

@Anihilacja_entropii: tak może tylko twierdzić ktoś kto nie miał doczynienia z psychodelikami nie mówiąc już o DMT która właściwie przenosi twoją świadomość do nieeuklidesowej przestrzeni hiperbolicznej w której fraktale potrafią się z tobą porozumiewać.

DMT działa poprzez blokowanie działania serotoniny w mózgu.

DMT działa jako nieselektywny agonista co najwyżej lub wszystkich receptorów serotoninowych, szczególnie receptora
  • Odpowiedz