Wpis z mikrobloga

Tak się zastanawiam, czy religijne osoby dopuszczają możliwość istnienia kosmitów?

Czy w związku z tym, zakładając, że wszyscy mieli podobne szanse, typu Eden i te sprawy.
I zakładając, że niektórzy kosmici nie dali się skusić, to czy lecąc na ich planetę zobaczymy wg. wierzących żyjących w raju? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zakładam, że szatan na każdej planecie próbował ich skusić, bo to taki eksperyment socjologiczny ;)

No i ostatecznie, czy ci którzy wierzą w niebo zakładają, że spotkają tam kosmitów czy też każda planeta ma swoją instancję nieba? Bóg jest w każdej?

#religia #filozofia #pytanie
  • 55
  • Odpowiedz
osmici to tylko kolejna metoda copingu, nie istnieją.


@500minus: wiarę w Boga rozumiem, ale w kosmitów jako metoda copingu? hm... nie tu raczej chodzi o pewną logikę i statystykę.

Raczej logika i statystyka przemawiają za tym, że istnieją, niż za tym, że nie istnieją. W przypadku Boga jest dokładnie odwrotnie.
  • Odpowiedz
@Anihilacja_entropii:
Odpowiedzi hipotetyczne, nie wiem, co tam sobie ludzie myślą.

czy religijne osoby dopuszczają możliwość istnienia kosmitów?

Dlaczego nie? Są zwierzęta na Ziemi, to mogą być i na innych planetach.

I zakładając, że niektórzy kosmici nie dali się skusić,

Zakładam, że szatan na każdej planecie próbował ich skusić,

Tu masz błędne założenie, że kosmici byliby alternatywną wersją ludzi. To ludzie zostali stworzeni na obraz i podobieństwo Boga, a nie jakieś kosmiczne
  • Odpowiedz
Tu masz błędne założenie, że kosmici byliby alternatywną wersją ludzi. To ludzie zostali stworzeni na obraz i podobieństwo Boga, a nie jakieś kosmiczne zwierzęta. Jesteśmy w #!$%@? wyjątkowi.


@zakopiak: Rozumiem, czyli zakładamy, że nigdzie indziej nie ma inteligentnych istot tylko na Ziemi?
Ale z jakiegoś powodu, Bóg mógł narobić zwierząt na innych planetach.

Tak swoją drogą nie jesteśmy jakoś szczególnie wyjątkowi po za inteligencją, bystre zwierze i tyle.No ale to inny
  • Odpowiedz
To zwykłą biochemia mózgu nic więcej


@Anihilacja_entropii: xD to dobrze że masz to tak rozpykane i dla Ciebie sprawa jest taka prosta ale realnie jak się wczytasz w literaturę to nie wiemy praktycznie o tym nic, już nie mówiąc o tym czym jest i jak działa "świadomość".
  • Odpowiedz
xD to dobrze że masz to tak rozpykane i dla Ciebie sprawa jest taka prosta ale realnie jak się wczytasz w literaturę to nie wiemy praktycznie o tym nic, już nie mówiąc o tym czym jest i jak działa "świadomość".


@proszebardzo2: Bo to jest proste, tylko po prostu niektórzy chcą/muszą wierzyć w jakąś "magię". Czy to w postaci Boga, czy "magicznej świadomości", a świadomość to funkcja mózgu która pojawiła się w
  • Odpowiedz
to ty nie wiesz że ziemia jest płaska a kosmos nie istnieje ? Przecież to wymysł naukowców którzy są opętani przez szatana i chcą odciągnąć ludzi od wiary w jedynego prawdziwego boga.


@Nandrolon: tego nie uwzględniłem, to by rozwiązywało wiele dylematów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Bo to jest proste


@Anihilacja_entropii: skoro najwięksi uczeni z najbardziej prestiżowych uniwersytetów twierdzą że nasze rozumowanie jak działa ludzki mózg jest na trywialnym poziomie i im więcej wiemy to tak naprawdę zdajemy sobie sprawę jak mało wiemy, tym bardziej że są teraz głosy że w mózgu dochodzi do zjawisk kwantowych, to myślę że nie do końca jest to wszystko takie proste jak przedstawiasz i wolę im zaufać niż randomowi z wypoku
  • Odpowiedz
@proszebardzo2: nie, nigdzie nie napisałem, że wiemy jak dokładnie działa mózg (Tzn. w ogólności coś tam wiemy, nie przypadkowo obecna AI działa, o jest wzorowana na działaniu neuronów, upraszczając), jest kupa rzeczy z tej i innych których zwyczajnie nie wiemy.
Mówię o tym aby nie dokładać magii, do chemii.

Jak działają podróże między gwiezdne? No normalnie lecisz se z gwiazdy A do gwiazdy B, proste.


@proszebardzo2: To pytanie bez sensu,
  • Odpowiedz
Jak wpływa? Co robi?


@proszebardzo2: specjalnie poszukałem dla Ciebie

DMT działa poprzez blokowanie działania serotoniny w mózgu.


Tryptaminy odnoszą się do szerokiej klasy klasycznych lub serotonergicznych halucynogenów. Halucynogeny serotoninergiczne to leki wpływające na serotoninę, substancję działającą jako neuroprzekaźnik i przenoszącą sygnały w całym organizmie.


Serotonina reguluje nastrój, trawienie, sen i inne ważne funkcje organizmu. Kiedy poziom serotoniny w organizmie jest zbyt niski lub zbyt wysoki, może to negatywnie wpłynąć na zdrowie
  • Odpowiedz
ym bardziej że są teraz głosy że w mózgu dochodzi do zjawisk kwantowych, to myślę że nie do końca jest to wszystko takie proste jak przedstawiasz


@proszebardzo2: Nie zauważyłem tego zdania.
Podpowiem, "wszędzie" w okół nas dochodzi do zjawisk kwantowych. To nie generuje magii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I nie, nie jest takie proste, być może nie istnieje jak to mówią "piękny" model rzeczywistości

Przypominasz Lorda Kelvina
  • Odpowiedz
Po prostu możemy wpływać na procesy biochemiczne w mózgu i cześć mamy rozpracowanych. Mogę dać Ci chemię która Cię rozweseli, zasmuci, albo zwyczajnie nie będziesz przejawiał większych emocji to chemia, nie magia proste.

@Anihilacja_entropii: tak może tylko twierdzić ktoś kto nie miał doczynienia z psychodelikami nie mówiąc już o DMT która właściwie przenosi twoją świadomość do nieeuklidesowej przestrzeni hiperbolicznej w której fraktale potrafią się z tobą porozumiewać.

DMT działa poprzez blokowanie
  • Odpowiedz