Wpis z mikrobloga

#przegryw #przegrywpo30tce #chipsy #gotujzwykopem #dieta

Pomyślałem, że ankieta tutaj nie ma sensu, bo opcji jest bardzo dużo. Wpisujcie w komentarzach swoje ulubione smaki chipsów, dodając też jakiej marki dotyczy dany smak. Możecie też podawać smaki z przeszłości.

PS To już pytanie chyba bardziej dla tych po trzydziestce, pamięta ktoś z Was w Polsce Rufflesy albo Chio Chipsy? :)
  • 13
  • Odpowiedz
@Kopytnik_1: Laysy 4 Pory Roku, Wiosenny Ogórek ze Śmietaną i Ziołami + Lays sticks stara wersja, były jeszcze takie chrupki hamburgerowe, generalnie stare cziperki były lepsze ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 2
@Kopytnik_1: po maturze, a więc już wiele lat temu, kupiłem sobie mega pakę Star chipsów śmietankowo-cebulowych. W paczce znalazłem duże ilości zbrylonej przyprawy, którą są oblewane chipsy. Od tej ilości glutaminianu sodu kubki smakowe dostawały niemalże orgazmu. To było coś pięknego.
  • Odpowiedz
@Kopytnik_1: Pamiętam Chio,były w nich karty z Dragon Ballem.
Ja prawie w ogóle nie jem czipsów ale najlepiej mi smakują po prostu solone żeby nic nie zagłuszało smaku kartofla.
  • Odpowiedz
@Kopytnik_1: kiedyś były Top Chips Włoskie Zioła, pycha.

Smakowały też Lays Maxxy kurczakowe, jeszcze nie falowane.

Generalnie kiedyś była masa sezonowych smaków, głównie Top Chipsów i chipsy były lelszej jakości (za wyjątkiem oleju palmowego).

Też trafiła mi się kostka z przyprawą w Starach, jeszcze były w giga pakach 300g chyba za 4zł...
  • Odpowiedz
@Kopytnik_1: Najlepsze chipsy jakie jadłem w życiu to chipsy solone Bonilla A La Vista. Te #!$%@? są drogie w #!$%@? ale smakują jak niebo w gębie. Jeśli chodzi o nasze polskie to maczugi, duszki, laysy i crunchipsy solone, szakalaka, serowo-pomidorowe jak się trafią, paprykowe. W Polszy ciężko znaleźć ale o smaku soli i octu też całkiem dobre :)
Darknov - @Kopytnik_1: Najlepsze chipsy jakie jadłem w życiu to chipsy solone Bonilla...

źródło: Bonilla-a-la-vista-Crisps-Party-Tin-500g_2-4

Pobierz
  • Odpowiedz
@Kopytnik_1: Crunchips cheddar red onion, crunchips paprykowe, lays zielona cebulka, lays solone, top chips ser szynka. Chio chips pamiętam, że mieli dobre take paprykowe w kształcie kół, ale to jeszcze w latach 90.
  • Odpowiedz
PS To już pytanie chyba bardziej dla tych po trzydziestce, pamięta ktoś z Was w Polsce Rufflesy albo Chio Chipsy? :)


@Kopytnik_1: Pamiętam obie marki a mam 24 lata obecnie, więc chyba jednak nie do końca tak do ludzi po 30-stce. Chio nawet ostatnio w biedronkach się pojawiają, ale odradzam zakup tego żeby się nie rozczarować bo smak nie ten.
  • Odpowiedz
Pomyślałem, że ankieta tutaj nie ma sensu, bo opcji jest bardzo dużo. Wpisujcie w komentarzach swoje ulubione smaki chipsów, dodając też jakiej marki dotyczy dany smak. Możecie też podawać smaki z przeszłości.


@Kopytnik_1: Jeśli chodzi o chipsy z przeszłości to akurat bardzo ciężki wybór ponieważ kiedyś (przynajmniej moim zdaniem) chipsy były dużo lepsze, smaki dużo bardziej kreatywne. Z tych co nie produkują już to na pewno Cheetos o smaku kurczaka, Cheetos
  • Odpowiedz
@Kopytnik_1: Obecnie nie wiem czy to jeszcze w sumie produkują czy akcja się skończyła, ale Lay's o smaku pizza hut bo to smakuje jak te pizze 4 sery z lidla lub biedry na dziale z chłodzonymi, lays strong chedar jalapeno, pomidorowo serowe łapki stara które znowu smakują jak kiedyś.
  • Odpowiedz