Wpis z mikrobloga

@Itslilianka: mam optigrilla z 2 lata:
Plusy:
1. Ktoś tu polecał, aby od nowości zakladac papier do pieczenia..... Nie musisz to nie jest opiekacz za 50 zl z biedry, serio ten teflon bardzo dobrze sie myje, nie oszczedzalem go( ale wiadomo miekka strona gabki i nie skrobać ostrym jak jakiś niedorozwój)
2. @Rogi_ no nie wiem czy go używałeś, moc to on ma jak na taki sprzęt potężną,
3. Jak ktoś nie umie ( ja) robić steków wychodzą moim zdaniem bardzo dobrze.
4.
  • Odpowiedz
@Itslilianka: tak, mintaj- leb tylko ucinalem, przyprawialem srodek i wierzch oraz pstrag tęczowy lososiowy( filet). Moim zdaniem wychodzą bardzo dobre, ale .............jak umiesz gotować, poprawnie smażyć, masz lata doświadczenia w gotowaniu to tak naprawde bedzie ci sluzyl do tostow i zeby cos szybko zweglic, bo tak jak pisałem,.moc to ma dużą.....
  • Odpowiedz
@Zakrentas: cena, pamietam jak kupowalem optigrilla byl za 450 zl? A blaszki kosztowaly cos okolo 3 stów. Nie wiem jak teraz oryginalne blachy, ale dla mnie to nieporozumienie, ze same blachy tyle kosztują. Pamietam wtedy mialem rozkmine, ze moznabyloby dodac 200 zl i miec oddziekny sprzet, tylko do tego przeznaczony.( Oczywiscie nie pamietam ile zapłaciłem co do zl za optigrilla i za ile byly blachy, bo juz jakis czas temu
  • Odpowiedz