Wpis z mikrobloga

@ChlopakNaMedal:
Poszedłem na kurs, który zajął 2 popołudnia, styknęło, żeby nauczyć się strzelać na poziomie egzaminowym.

Egzamin zdajesz na bocznym zapłonie albo na pneumatyku, nie na centralnym, więc wynikami z glocka się nie przejmuj.
Tak samo z karabinkami -- pneumatyk albo 50m.
  • Odpowiedz
@ChlopakNaMedal: ja poza kursem na patent z Braterstwa byłem dwa razy na doszkolonku na zksie (tam zdawałem egzamin) raz sam pistolet, raz cały komplet PKS, czyli łącznie strzeliłem w ramach doszkolenia 100 pistolet, 50 karabin, 10 strzelba (ale to była formalność) plus obejrzałem spboenja yt manual różnych strzelb (głównie gdzie jest sprzęgło w poszczególnych konstrukcjach). Więcej uczyłem się teorii niż praktyki. Pełna kolekcja to była inna bajka tam to już
  • Odpowiedz
@ChlopakNaMedal: przed patentem i kursem wstrzymałbym się ze strzelania bez instruktora (instruktora, nie kogoś kto będzie tylko stał za tobą) z jakiejkolwiek innej broni niż ta na egzaminie, bo wyrobisz sobie tylko złe nawyki...

ja przeszedłem półdniowy kurs Braterstwa, raz byłem na doszkoleniu z pistoletu (w sumie niepotrzebnie) i na egzaminie zero problemów...

a w trakcie ezgaminu wyłapałem tylko, że jeden koleś nie zaliczył pistoletu, ale egzaminator był spoko człowiek
  • Odpowiedz
@ChlopakNaMedal: https://braterstwo.eu/

Widzisz, chodzi o to, że "pomagać" to jedno, ale na samym kursie przygotowującym do patentu ma być instruktor który wyłapie twoje błędy i je skoryguje, wyłoży ci co robisz źle, dlaczego i jak to poprawić, a czasami o-------i jak odwalisz jakąś niebezpieczną akcję.. Jak masz klub pod nosem to zapisuj się, większość roboty i tak musisz sam odwalić.
  • Odpowiedz
@ChlopakNaMedal: chodzi o klub KS Amator zwany popularniej Braterstwem (bo zanim była sekcja sportowa to było stowarzyszenie kolekcjonerskie o tej samej nazwie). Kurs na patent jest o tyle istotny, że instruktor powinien ci wyjaśnić jak oddać skuteczny strzał z danego rodzaju broni (chwyt, obserwacja przyrządów celowniczych, praca na spuście) I ew. na podstawie wyników na tarczy skorygować Twoje błędy (zerwane strzały, zbyt mocny chwyt). Dodatkowo pokaże ci obsługę broni (np.
  • Odpowiedz
@Podstarzaly_Mandalorianin: @Emill w sumie nie wiem czy ta strzelnica organizuje takie stricte kursy. Byłem tam raz postrzelać i mi się spodobało. Gość mówi, ze najlepiej się zapisać do klubu (składka+wpisowe) i uczyć się strzelać, na strzelnicy jest podobno zawsze instruktor który pomoże i poinstruuje
  • Odpowiedz
@ChlopakNaMedal: no to czekaj - ty się zapisujesz do klubu czy strzelnicy, bo wcześniej był to klub... jeśli to klub to on ma obowiązek przeprowadzić kurs bo się pod tym podpisuje, że ciebie nauczyli (mówimy o pozwoleniu sportowym)..

strzelnica natomiast ma wywalone czy zdasz czy nie zdasz - a nawet więcej - dla nich lepiej jak nie zdasz, bo wtedy musisz z ich broni strzelać, od nich kupować amunicję a
  • Odpowiedz
@ChlopakNaMedal: szkolenie do patentu ma sens bo pomaga zupełnyn świeżakom ogarnąć procedurę i wymagania ALE nie jest konieczne. Jedną z zalet szkolenia jest to, że jeżeli robisz szkolenie i egzamin w jednym miejscu to czasem instruktor może próbować pomóc zamiast dać DQ ale to kwestia osoby i powagi błędu.

Napisz jakie miasto to pewnie ktoś doradzi miejscówkę
  • Odpowiedz
ALE nie jest konieczne


@xyzak: no jak nie jest konieczne? jeśli klub nie podpisze, że dana osoba zaliczyła kurs, to z PZSS nikt w ogóle nie dopuści takiej osoby do egzaminu na patent... chyba, że coś się zmieniło w ciągu ostatniego roku-dwóch..

To jaka jest różnica między klubem a strzelnicą
  • Odpowiedz
@Emill: regulamin patentu mówi o szkoleniu wstępnym a w innym miejscu pokazują program kursu - nie ma twardego wymogu w regulaminie o odbyciu kursu
  • Odpowiedz
@ChlopakNaMedal: ja w sumie prawie równo 2 miechy temu zdawałem egzamin, a już jestem po złożeniu papierów do policji i kontroli policjanta. Nie brałem żadnych doszkoleń poza kursem z braterstwa. Obawiałem się pistoletu, bo b--ń długą już mam dawno i jako tako potrafię strzelać. Ale poszło gites. Zdawałem we Wrocku, super obsługa.
  • Odpowiedz