Wpis z mikrobloga

TVN próbuje rozbrajać pisowsko-lewicową ustawę "Mieszkanie za Pomówienie" sugerując, że nie tak łatwo wyrzucić kogoś z mieszkania po oskarżeniu o przemoc domową.

W artykule pani z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka omawia słynną instrukcję z madkowej grupy na facebooku, gdzie w punktach opisano jak wyrzucić z domu partnera za pomocą pomówienia o przemoc. Pani próbuje zaprzeczać np., że to nieprawda, iż nie można zabrać swoich rzeczy osobistych twierdząc, że można, no chyba że partnerka się nie zgodzi xD I tak jest z każdym punktem tej instrukcji: "to nieprawda, no chyba że..., to wtedy prawda".

Tak więc przypominam, że można bardzo łatwo, dosłownie za pomocą jednego telefonu na policję, pozbawić kogoś prawa do przebywania we własnym mieszkaniu przez 14 dni, a potem nawet bezterminowo (decyzją sądu). A najlepsze jest to, że eksmitowana osoba nie tylko nie musi stosować przemocy domowej, może być nawet jej ofiarą. Ale jak jest mężczyzną to nikt mu nie uwierzy.

Źródło artykułu: Jak wyrzucić z domu partnera

#bekazlewactwa #bekazpisu #pieklomezczyzn #dyskryminacjamezczyzn #falszyweoskarzenie #tvn #prawo #przegryw
sildenafil - TVN próbuje rozbrajać pisowsko-lewicową ustawę "Mieszkanie za Pomówienie...

źródło: Screenshot_20231110-105047_(1)

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • 306
@prawilnik: to nie jest marginalny problem. Na mocy tej ustawy eksmitowano już ponad 10 tys. osób z czego ponad 8 tys. nie zostało skazanych za przemoc. Czyżby dlatego, że jej nie stosowali?

A kobieta nie ponosi odpowiedzialności jak oskarżenie się nie potwierdzi, doczytaj przepisy.
  • Odpowiedz
@prawilnik: Jak udowodnisz pomówienie, gdy kobieta zgłosi policjantowi, że jej groziłeś śmiercią? Masz dyktafon, który nagrywa cię 24/7 i składuje nagrania w chmurze? Ja nie
  • Odpowiedz
Jak udowodnisz pomówienie, gdy kobieta zgłosi policjantowi, że jej groziłeś śmiercią? Masz dyktafon, który nagrywa cię 24/7 i składuje nagrania w chmurze? Ja nie


@Reretos: INTZELU! ALE MOŻESZ MIEĆ! NIKT NIE BRONI! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@sildenafil dasz źródło o 10tys i 8tys? Coś obstawiam, że wśród tych 8tys jest sporo Sebków, co wrócili do domu po 2 dniach, bo Karyna wycofała zarzuty po tym jak Sebek jej przywalił. Ciekawi mnie ile procent to wycofane zarzuty, ile umorzone bo brak dowodów itp.
  • Odpowiedz
  • 5
@Abismo:

obstawiam, że wśród tych 8tys jest sporo Sebków, co wrócili do domu po 2 dniach, bo Karyna wycofała zarzuty

A ja obstawiam, że jest tam sporo fałszywie oskarżonych o przemoc domową, którzy spędzili 2 tygodnie na ulicy i wrócili do domu bo nie było dowodów aby postawić im zarzuty. A ich partnerki nie poniosły żadnych konsekwencji.

źródło

Tutaj: https://wykop.pl/link/6918559/sukces-ustawy-ustawy-o-przeciwdzialaniu-przemocy-w-rodzinie
  • Odpowiedz
@prawilnik

@sildenafil: Ale bzdury. To raczej marginalny problem, bo pomówienia też są penalizowane i Polka też musi liczyć się z konsekwencjami za składanie fałszywych oskarżeń.


XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • Odpowiedz
@sildenafil: Fajna konstrukcja "Nie łatwo, ale prawo chroni ofiary przemocy".
Coś jak "Hitler nie chciał krzywdzić żydów, ale dzięki niemu Niemcy otrzymali potrzebną przestrzeń życiową"

Standardowa konstrukcja ALE zawiera jedno pozytywne twierdzenie i jedno negatywne twierdzenie ("tak ALE nie"), a tutaj mamy 2 pozytywne twierdzenia

Ja to wkładam do kategorii "socjotechnika dziennikarska"
  • Odpowiedz