Wpis z mikrobloga

Po jakim czasie, zaczyna działać #escitalopram ?
Wziałem już dziś 5mg i na razie jest ok, 0 skutków ubocznych.
Przez pierwsze 5 dni, mam przyjmować 5mg, a potem zwiększyć do 10mg.
Ktoś może ocenić lek? Kiedy występuje działanie przeciwlękowe, bo głównie na to dostałem ssri.
#ssri #psychiatra #psychiatria #leki
  • 14
  • Odpowiedz
@Gzyro: często jako jeden z pierwszych się dostaje ten lek, jeśli chodzi o mnie to przetestowałem prawie wszystkie ssri i wróciłem do tego bo działa dla mnie najlepiej, na pewno w top3 psychotropów dla mnie, przy pierwszym podejściu było - "no ok, jest tak przeciętnie, chce spróbować innych", ale inne nie okazały się w żaden sposób lepsze, a niektóre miały skutki uboczne typu senność itp., nie wiem kiedy masz nastepną wizytę,
  • Odpowiedz
@Gzyro: około drugiego tygodnia w moim przypadku. Ale to też, cięzko ocenić czy lek czy po prostu czas ;)
Jeśli chodzi o stresy i lęki, to niestety nie bardzo pomagał w tym aspekcie póki nie poukładałem sobie tego sam w głowie na terapii. W sumie cięzko ocenić, na pewno trochę i przy tym pomógł, ale już nie czułem jakiejś wiekszej róznicy np. 2 tyg później czy 2mc później. Natoamist na pewno
  • Odpowiedz
@Gzyro: po sobie zauważyłem tak: pierwsze pare dni pocenie się straszne, uczucie jakby piguła się ładowała, myśli magiczne itd, po tych paru dniach uboki zaczęły ustępować stopniowo i po 2 tyg od rozpoczęcia zaczęły wzrastać pozytywne efekty. Teraz zmieniłem na paroksetyne i zapowiada się podobnie (mam nadzieję). Ogólnie esci oceniam 7/10, może wyżej bo nie mam jeszcze odniesienia.
  • Odpowiedz
@kilertesciowej1927: antydepresanty to: escitalopram & wenlafaksyna (ta druga bardziej pobudza, ale przez to może powodować większą nerwowość więc trzeba wyczuć czego się oczekuje), na spokojny sen: kwetiapina, neuroleptyk na aktywizację & pobudzenie: sulpiryd, doraźnie na nerwy: pregabalina, tych o potencjale uzależniającym jak benzodiazepiny nie daje do topki bo co by się nie mówiło chwilę jest fajnie, ale potem jest zjazd, substancji które można dostać u psychiatry testowałem z kilkanaście
  • Odpowiedz
@kilertesciowej1927: próbowałem chyba wszystkich ssri oprócz właśnie parokseytyny :d nie wiem czemu nikt nigdy nie zaproponował, ale słyszałem, że paro to tak w stronę pobudzenia chyba idzie
  • Odpowiedz
@Gzyro: Cześć, ja efekty zauważyłem po 2 tygodniach. Jest to mój pierwszy lek, oprócz lekko niższego libido na początku nie zauważyłem skutków ubocznych.
  • Odpowiedz