Wpis z mikrobloga

@Edenes: płyta cienka jak dupa węża. Weź coś, co ma cztery banki pamięci i radiatory na sekcji zasilania. Nie oszczędzaj na najważniejszym elemencie kompa.
  • Odpowiedz
@Edenes: tak jak gom napisał, wziąłeś (dosłownie!) najtańszą płytę na tym chipsecie. Jeżeli stać cię na grafę za 1600+ cebul to stać cię też na porządną płytę.
Wersja od tego samego producenta: KLIK
Wersja od Aorusa (Gigabyte'a): KLIK
Wersja od MSI (niestety najsłabsza sekcja zasilania w tej trójce): KLIK
  • Odpowiedz
mobo to tylko dodatek


@login4znaki: taki dodatek, że potem sekcja zasilania się gotuje, a procek zrzuca zegary.

lepiej iść w grafike lepsza jak do gier


Lepsza płyta to wydatek rzędu (dodatkowych) 200-300 złotych.
  • Odpowiedz
@Edenes: ile osób zapytasz tyle dostaniesz opinii. Ja to widzę tak:
1. Ta płyta z twojego komentarza wyżej to o generację starszy chipset i równie uboga sekcja zasilania co ta z oryginalnego posta. IMHO bez sensu.
2. Z tych 3 które wymieniłem pierwszą odrzuciłbym MSI: to świetna firma (sam mam mobo od nich) ale chyba najdroższa i za naprawdę porządny model od nich musiałbyś wywalić 504zł (KLIK) Tutaj masz
  • Odpowiedz
@Edenes: no proszę, tego nie wiedziałem ale w sumie ich rozumiem: raz że płyta nie kosztuje 800zł a dwa że ma na pokładzie masę dobrych rzeczy i pochodzi od bardzo cenionego producenta. A jakby tego było mało to jeszcze 15 zeta staniała w międzyczasie.
  • Odpowiedz
@Edenes: dobra, czyli jeśli dobrze zrozumiałem porównujemy Sapphire'a RX 6700 XT Pulse, Power Colora RX 6700 XT Fighter i MSI RX 6750 XT Mech.
Najgorzej wypada oczywiście Power Color: ta firma potrafi ulepić porządny produkt ale niestety za spory pinionc. W budżetowym segmencie sprzedaje tanią masówkę o rozwiązaniach konstrukcyjnych sprzed dekady.
Sapphire to Sapphire, oni zawsze jakościowo dowożą i to jeden z producentów od których sprzęt się bierze bez zastanawiania. Ciche,
  • Odpowiedz
  • 1
@purrminator: tak coś właśnie myślałem.Zresztą na morele ten Rx 6700 xt od Sapphire jest w pierwszej trójce ogólnie najbardziej kupowanych kart w morele .A te pozostałem modele Rx 6700 jak Power Color czy Msi są o wiele niżej .Mało kto je kupił
  • Odpowiedz
@Edenes: pewnie że tak. ASRock jest dość świeży w produkcji GPU ale przeniósł na nią masę doświadczeń z produkcji płyt głównych i w rezultacie robi naprawdę fajny sprzęt.
  • Odpowiedz