Wpis z mikrobloga

@Megasuper do 4k za tego pro z pierwszego foto możesz znaleźć coś co ma więcej ramu, a jeśli do prac biurowych to czas pracy na baterii ważny. A to w macu z m1 jest dużo dłużej niż na Intelu, już nie mówiąc o wadze i o temperaturze. Na Intelu obniżają taktowanie procesora żeby się nie grzał, M1 działa wydajniej bo to inna architektura i potrzebuje mniej prądu i mniej się grzeje.

M1
@0caffe no i widzę takie M1 na 8 GB ramu. I to będzie działać normalnie? Bo jakby nie patrzeć 8 gm ramu na windowsie to dziś mega słabo. Ale domyślam się że na Apple 8 wystarcza do włączenie przeglądarki i Photoshopa ?
@Megasuper szczerze to ni wiem bo ja dalej używam lapka z 8GB i Linuxem i całkiem komfortowo działa xD Ale z ramem zawsze lepiej mieć więcej niż mniej. Z tego co widzę ceny to do 5tys znajdziesz używkę z 16/256
@0caffe no i widzę takie M1 na 8 GB ramu. I to będzie działać normalnie? Bo jakby nie patrzeć 8 gm ramu na windowsie to dziś mega słabo. Ale domyślam się że na Apple 8 wystarcza do włączenie przeglądarki i Photoshopa ?


@Megasuper: 8GB RAM na M1 będzie bardziej niż wystarczające dla przeglądarki i Photoshopa. Miałem w przeszłości dwa MBP 15" na intelu (tylko 16 GB RAM zamiast 32GB). Spoko sprzęty,