Wpis z mikrobloga

Dzisiaj po wielu latach musiałem przejść obok Brugata w Oslo, i to co dzieje się tam dzisiaj to aż boli patrzeć. Z roku na rok coraz gorzej. Norweska odpowiedz na Skid Row w środku miasta. Jedni tak nacpani, ze ledwo stoja, drugi warczy, jeden krzyczy, a reszta sprzedaje narkotyki albo sami są nacpani. A najgorsze, ze większa z nich max 35 lat. Czemu z tym nikt nie chce nic zrobić (,) #norwegia #oslo
  • 20
  • 0
@Torian: Słyszałem, tam im dają świeże igły i chyba tez niedaleko jest centrum gdzie mogą zbadać czy dostali czysty narkotyk. Ale widok straszny (,)
  • 0
@ElMagiko: czy ja wiem, na Grønland dużo sprzedaje z innych krajów, ale tam na brugata obok przystanku hammerborgsgata to w głównej mierze norwedzy(a przynajmniej dzisiaj)
@kaminami mówisz o miejscówce z takimi dużymi jakby schodami? Bo ja nie z Oslo, ale bywam. Tam w okolicy jest tattoo studio, dopiero czwarty zapytany pokazał jak iść ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 0
@ElMagiko: Ale w sumie jak czytam to wychodzi, ze dużo młodych chłopaków z innych krajów jest werbowanych do sprzedaży, ale użytkownikami są często Norwedzy, ewentualnie sprzedawcy co sami się uzależniają. Wiesz gdzie jest Gunerius? I tam z tylu jest Storgata i Brugata obok siebie. Trudno mi
Opisać, ale jeśli wpiszesz w Google to powinieneś od razu zrozumieć gdzie to jest.
@kaminami kojarzę. Miałem takiego szefa, go rządził setką ludzi, a synów, wówczas po 25 lat mieli ca, nie potrafił wytargać z nałogu. Zakładam, że są czyści albo umarli, bo wtlaczali here w kable... po nie jednym odwyku.
  • 0
@Szkieletor: Chyba nie mogą uwierzyć aż tego nie zobaczą sami na oczy( ͡° ͜ʖ ͡°) Najdziwniejsze, ze obok jest komisariat policji. Ale kolega mi wyjaśnił, ze to oni właśnie specjalnie spotykają się pod komisariatem, bo tam mniejsza szansa, ze ktoś ich zaatakuje.
@kaminami swego czasu nawet stał tam radiowóz 24h na dobę ale chyba zrezygnowali z tego pomysłu. Sam z 8 lat temu miałem tam spotkanie z ćpunem co zaczął koło mnie tańczyć. Na szczęście autobus przyjechał chwile potem…
Zakładam, że są czyści albo umarli, bo wtlaczali here w kable... po nie jednym odwyku.


@ElMagiko: jak heroina to bardzo slabo, sa opinie ze z tego sie nigdy do konca nie wychodzi

Chyba nie mogą uwierzyć aż tego nie zobaczą sami na oczy( ͡° ͜ʖ ͡°) Najdziwniejsze, ze obok jest komisariat policji. Ale kolega mi wyjaśnił, ze to oni właśnie specjalnie spotykają się pod komisariatem, bo tam