Wpis z mikrobloga

@DaaN995: zawsze mnie to #!$%@?. Zamiast dopłacić 5-10zł i kupić dobrego burgera z burgerowni, to ludzie jeszcze się jarają tym majonezowym gównem xD
@NieBendePrasowac: Ten ociekający smacznym tłuszczem przysmak jest dostępny co roku tylko przez kilka miesięcy pizgawicy na dworze. Lud czeka, a jak się doczeka to kupuje i przeżywa jakie to dobre gdyż nie ma tego na co dzień.

Ja co roku spożywam na otwarcie i zamknięcie sezonu po jednym, no może dwa. W skali fast foodów z sieciówki jest dla mnie spoko. Tylko tyle i aż tyle.
Zamiast dopłacić 5-10zł i kupić dobrego burgera z burgerowni, to ludzie jeszcze się jarają tym majonezowym gównem xD


@T0pi5: już się nie zesrajcie z tym burgerowniami bo większość z nich to takie gówno że ja #!$%@? że nawet nie mają podejścia do zwykłego cheesa z maca xD
@j3sion: barn burger ponizej 45 dostaniesz burgera z frytami. randomowa burgerownia na grochowie = burger od 29 do 35 i sobie dobierasz browara. Jasne jeśli chcesz full zestaw burger, fryty, napój to zapłacisz więcej niż te 45, no ale:
1. Normalny człowiek będzie nażarty samym burgerem, że fryty to dodatek dla obżartuchów/ulańców
2. Zarówno burger jak i fryty będą x razy lepszej jakości i smaku niż te makowe
no jak chodzisz do #!$%@? to już nie mój problem xD


@T0pi5: 99% burgerowni jest #!$%@?, w Polsce to chyba 100%. Ostatni raz dobrego Burgera jadłem w Serbii xD Nie bez powodu McDonald ma rekordowe obroty w Polsce.
@KochanekAdmina: fajny instytut danych z dupy xD Jasne, nie mówię, że każda burgerownia to cud miód, ale naprawdę mógłbyś losowa wybrać burgerownię w warszawie i smakowo burger będzie minimum 2x lepszy od makowego. Jeśli nie masz iq ameby to chyba nie jest jakiś wielki problem wyszukać lokal z dobrymi burgerami