Wpis z mikrobloga

Opiekuję się sieciami w 3 dużych domach. W jednym potrzebny jest też internet w garażu oddalonym o kilkadziesiąt metrów. Wszędzie mam mieszankę Funboxów od Orange i routerów z OpenWRT działających jako AP. Jeden Mikrotik też jest. Działa to wszystko stabilnie, ale ciągle są miejsca bez zasięgu na co użytkownicy narzekają. Więc pojawił się pomysł zrobienia tego wszystkiego porządnie. Zerkam na UniFi, ale to głównie z powodu ich dobrej opinii. Chcę to raz skonfigurować i mieć spokój na 10 lat. Co jeszcze wziąć pod uwagę? Któryś producent daje zniżki przy zakupie 10-20 AP? Z Ubi widziałem zestawy po 5 szt. Któryś producent pozwoli mieć jeden kontroler na 3 domy? Chętnie bym też je podłączył w jedną sieć jakimś VPN, bo np. czasami zaglądam na kamery w innej sieci, patrzę co tam w automatyce domowej czy udostępniamy sobie jakieś pliki na NASie, a niezbyt chcę to wszystko wystawiać na świat.
#sieci #wifi #siecikomputerowe
  • 6
Któryś producent daje zniżki przy zakupie 10-20 AP?


@ShortyLookMean: nie, chyba że zgubiłeś dwa zera

ętnie bym też je podłączył w jedną sieć jakimś VPN, bo np. czasami zaglądam na kamery w innej sieci, patrzę co tam w automatyce domowej czy udostępniamy sobie jakieś pliki na NASie, a niezbyt chcę to wszystko wystawiać na świat.


@ShortyLookMean: a te domy to kilometry od siebie leżą, czy metry?