Wpis z mikrobloga

#rower
Za każdym razem jak trafiam na taką wiadomość szybko sprawdzam czy u moich rowerowych znajomych wszystko ok.
Prosta droga, piękna pogoda... jaki może być powód potrącenia rowerzysty?

Zanim ktoś napisze, po co pchał się na drogę krajową pełną tirów, to warto sprawdzić statystyki. Wcale na drogach krajowych nie ginie więcej rowerzystów i wcale głównymi sprawcami nie są kierowcy "tirów".

Główną przyczyną jest "nieprawidłowe wyprzedzanie". Przyznam się, że tego nie rozumiem. Czy jeżeli kierowca po prostu skasuje kogoś wjeżdżając mu w tył to jest kwalifikowane jako "nieprawidłowe wyprzedzanie"? No bo albo się kogoś wyprzedza albo się w kogoś uderza.
Czy gdyby ten kierowca autobusu w Łodzi zabił tego rowerzystę to by było "nieprawidłowe wyprzedzanie"? Bo dla mnie to wyglądało jak "wciskam klakson i taranuję z premedytacją - jestem większy, nic mi nie będzie".

Trzymajcie się rowerowe Mirki.
dybligliniaczek - #rower 
Za każdym razem jak trafiam na taką wiadomość szybko sprawd...

źródło: Screenshot 2023-11-07 212857

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
rower tamujący ruch


@zimowyporanek: nie ma to jak zawsze znaleźć wytłumaczenie.

Generalnie poza miastem bardziej "tamuje" ruch każdy kto jedzie w porywach 70, niż rowerzysta, bo można za takim kimś przejechać długie kilometry. Ile razy pojadę 20 sekund czy minutę za rowerzystą, to po kilkuset metrach od wyprzedzenia znowu jestem za gościem co jechał przede mną. To o jakim tamowaniu mówimy?
  • Odpowiedz
dzieciaki


@zimowyporanek: oho, mędrzec się znalazł, kolejny wykopowy

jedzie wolno więc tamuje ruch


"Przez tamowanie należy rozumieć takie zachowanie się sprawcy, niezgodne z przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym, które powoduje całkowite zatrzymanie ruchu, zmniejszenie dopuszczalnej prawem prędkości czy też inne tego typu zakłócenie płynności ruchu na drodze publicznej"

Przeczytaj powoli i dokładnie. Sylabami najlepiej.

dlatego robi sie specjalne dróżki dla rowerów.


@zimowyporanek: bo rowerzyści tamują ruch? ;)
  • Odpowiedz
Czy gdyby ten kierowca autobusu w Łodzi zabił tego rowerzystę to by było "nieprawidłowe wyprzedzanie"?


@dybligliniaczek: tak i to powinno wybrzmieć w tym wszystkim. W takich sytuacjach ginie najwięcej rowerzystów. I zapewne w większości przypadków nie jadąc środkiem pasa.
  • Odpowiedz
co ty z tym dzieciakiem, masz jakiś kryzys wieku średniego? Czym się zaorałem misiu pysiu?


@cult_of_luna: skoro nie rozumiesz , to jesteś jak dziecko. masz prawo jazdy? to powinieneś wiedzieć o czym mówi ten przepis. jadący środkiem drogi rowerzysta tamuje ruch i żadne twoje wygibusy tego nie zmienią.
  • Odpowiedz
jedzie wolno więc tamuje ruch


@zimowyporanek: No ale to nie prawda. Słyszałeś kiedykolwiek żeby rowerzysta zatamował ruch? Jakieś doniesienia w stylu "dzisiaj jadąc do pracy z Milanówka utkniecie w korku bo drogą jedzie rowerzysta".

Ruch to zatamował koleś który go zabił. Jest to napisane wyraźnie w tym artykule - droga była zablokowana przez niego, nie przez rowerzystę.

Nie wiem ile trzeba to ludziom wbijać do głowy - żaden wolno poruszający się
  • Odpowiedz
jadący środkiem drogi rowerzysta tamuje ruch


@zimowyporanek: masz demencję typie, to ze starości chyba, gdzie w tym wątku rozmawialiśmy o jadącym środkiem rowerzyście?

jedzie wolno więc tamuje ruch


Jeszcze przed chwilą twierdziłeś że jechanie wolno to tamowanie, a nie jechanie środkiem i jeszcze mi coś o zaoraniu pisałeś.

Nie ośmieszaj się, idź następnym wykopkom pisz per "dzieciak", bo widzę że sztandarowy tekst, na yhmmm wzmocnienie przekazu autorytetem wieku XDDD
  • Odpowiedz
tak i to powinno wybrzmieć w tym wszystkim. W takich sytuacjach ginie najwięcej rowerzystów. I zapewne w większości przypadków nie jadąc środkiem pasa.


@kuraku: To prawda.

Ja bym jednak na jego miejscu oskarżył go jako umyślne spowodowanie uszczerbku na zdrowiu. Umyślne, bo z filmu wynika że kierowca był świadomy że manewr jest niebezpieczny (trąbił). Trochę jak z tym taksówkarzem który gonił rowerzystę który go stuknął i w rezultacie go zabił. Potem
  • Odpowiedz
Nie musisz tego od razu zrozumieć, możesz nigdy.


@dybligliniaczek: brak prawa jazdy widac gołym okiem. o czym ja z tobą mam rozmawiać? czy rowerzysta specjalnie blokował dla nagrania autobus którym jechało 100 osób? owszem. czy kierowca autobusu go potrącił. tak. czy robił sztuczny korek bo jest debilem. tak. jego koledzy włącznie z nagrywającym dali radę, ale jeden debil zawsze się znajdzie. teraz mu sie upiekło ale następnym razem zginie. tak jak
  • Odpowiedz
: osz #!$%@?, głembokie


@cult_of_luna: no i sam się określiłeś. masz chociaż kartę rowerową? bo patrząc na to co piszesz bardzo w to wątpię. typowy rowerowy gówno znawca., nic nie wie , nigdy nie wiedział, ale drze morde bo myśli ze ktoś sie nabierze. sorry dzieciaku, to tak nie działa.
  • Odpowiedz
Ja bym jednak na jego miejscu oskarżył go jako umyślne spowodowanie uszczerbku na zdrowiu. Umyślne, bo z filmu wynika że kierowca był świadomy że manewr jest niebezpieczny (trąbił).


@dybligliniaczek: Mnie najbardziej przeraziły komentarze pod artykułem na który mi się wyświetlił na fejsie w którym sytuacja była opisana. Banda Januszy pod własnymi nazwiskami wychwalała kierowce autobusu od bohaterów i zgarniali lajeczki i serduszka w ilościach hurtowych, jakby z jakimś wielkim poświęceniem pozbył
dran2 - >Ja bym jednak na jego miejscu oskarżył go jako umyślne spowodowanie uszczerb...

źródło: Bez tytułu

Pobierz
  • Odpowiedz