Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy jest jakaś urzędowa kolejność zakładania #jdg #dzialalnoscgospodarcza #praca na firmową skrytkę pocztową.
Na poczcie powiedzieli że skrytkę mogę założyć po otrzymaniu nr KRS.
Problem jaki widzę, to że gdy zakładam działalność bez skrytki pocztowej, to adresem doręczeń jest mój adres domowy a tego właśnie nie chciałem. Chciałem żeby od razu był tam nr skrytki którego nie mogę mieć bez KRS. Chodzi o skrytkę firmową.

Czy biuro rachunkowe może założyć działalność bez nr konta firmowego a nr ten uzupełnię później czy też nie bardzo i wszystko robi biuro rachunkowe naraz. Czy można założyć najpierw firmę w CEIDG, a później uzupełnić ten nr konta firmowego?



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: Konto firmowe jest potrzebne wyłącznie do przelewów większych niż 15k netto. Nie wiem co Ci powiedzieli na poczcie ale jdg jest trzymane w CEIDG i nie mają wpisu w KRS. Adres możesz zmienić w zasadzie od razu poprzez modyfikacje wpisu w CEIDG.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @kuncfot: @chilon : Ceidg czyli nr REGON . Mój błąd z tym KRS. Czyli nr konta nie potrzebuję, tylko założyć firmę i po otrzymaniu regonu iść na pocztę założyć skrytkę, a następnie zmienić adres na skrytkę?
Księgowa powiedziała że jest to działalność VAT i muszę mieć konto. O 15 tys nie wspominała i też takich faktur tam nie będzie.

  • Odpowiedz
@mirko_anonim:
We wniosku o wpis do CEIDG nie musisz podawać nr konta, możesz to zrobić później, składając wniosek w swoim US.
Jako adres doręczeń możesz podać dowolny adres w kraju, może to być adres prywatny, biuro wirtualne, skrytka pocztowa, poste restante, itp.

A i w CEIDG podajesz adres zamieszkania, adres prowadzenia działalności (jeżeli jest inny niż zamieszkania) i ewentualnie adres korespondencyjny. Tu musisz pamiętać, że urzędy część pism będą i tak wysyłać na twój prywatny
  • Odpowiedz