Wpis z mikrobloga

@Mineciarz69 ja w dwójce nie robię żadnych specjalnych stref komercyjnych tylko wyznaczam małe, pojedyncze sklepy (2x2 kratki lub 2x1) między domami, coś jak sklepiki osiedlowe w rzeczywistości. Przy większej ulicy dojazdowej do osiedla wstawię sklep z 6x6 kratek, wtedy buduje się duży market. Wygląda dużo realniej niż nasrane milion sklepów obok siebie a i właściciele nie płaczą, że nie mają klientów. Czasami po zbudowaniu 3 takich marketów 6x6 wokół osiedla zapotrzebowanie spada
@Mineciarz69 jedni potrzebują drugich i tak się koło napędza :D Ciesz się że masz zapotrzebowanie bo ja w jedynce często miałem tak, że nie miałem zapotrzebowania na nic i przez kilka godzin nic nowego nie chciało mi się wybudować mimo wyznaczonych stref xD W dwójce prawie cały czas mam wszystkie zapotrzebowania na full i tak sobie powoli buduję osiedla i dzielnice bardziej zwracając uwagę na dojazdy i wygląd niż na spamowaniu ile
@Mineciarz69 zmień za wczasu ten główny węzeł autostradowy na bardziej wydajny (koniczynka, półkoniczynka, trąbka) a najlepiej to dodaj co najmniej jeszcze jeden żeby nie obciążać tak tej jednej drogi. Szerokie ulice staraj się tworzyć głównie do dojazdów do osiedli i staraj się utrzymywać taką hierarchię dróg jak na obrazku (od najszerszych do najwęższych). Małe domki nie generują dużego ruchu i chcą spokojnej ulicy a nie miejskiej arteri powodującej hałas i smród.

Tutaj
Haelucenogenoklektyzm - @Mineciarz69 zmień za wczasu ten główny węzeł autostradowy na...

źródło: temp_file1751624387230238418

Pobierz
Haelucenogenoklektyzm: Trochę durna ta gra, jej jedynym celem jest spamowanie stref xDD Zrobisz strefe mieszkalną, wali ci zapotrzebowawnie na pozostałe, zrobisz pozostałe, wali ci zapotrzebowanie na mieszkalną xD


@Mineciarz69: czemu durna, zapotrzebowanie na strefy mieszkalne rośnie bo ludzie chcą w tym mieście mieszkać. Jak już sie wprowadzą bo zrobisz im strefy to chcą stref przemyslowych (praca) i handlowych (sklepy) i tak w kółko do śmierci
@piekuo: No tylko, że w rzeczywistości tak było tylko jak odkryli gdzieś złoto, ewentualnie złoża ropy w USA. Te miasta tutaj są współczesne i na jakimś zadupiu, wiadomo, że bez tego gra byłaby nudna, ale taki ciągły wykładniczy wzrost zabija mi całkowicie imersję.