Wpis z mikrobloga

Mirki, dwa zasadnicze pytania do tych którzy oszczędzają i inwestują, mają stopy zwrotu, mają fundusze, etfy, konta giełdowe, akcje, dywidendy etc. Jeśli chodzi o inwestycje, zastanawialiście się może kiedyś nad tym poniższym co dzisiaj mnie zmartwiło i nie wiem jak to ugryźć?

1. Jaki sens, ma teraz staranie się, o życie z odsetek od kapitału (jeśli to końcowy cel inwestowania dla kogoś) - jeśli za chwilę zostanie wprowadzony universal income i wszyscy będą tak mieć, wszyscy będą tak w taki sposób żyć?
Czy daje to jakieś dodatkowe zalety z tego powodu, że wiecie, my się staraliśmy? Widzicie jakieś zalety tej sytuacji?

2. Czy inwestowanie ma sens, nie mając dzieci? Czy wtedy lepiej założyć mniej i szybciej cel, aby potem dodatkowo wysterować swoje środki na to "0" - jak w przypadku trzeciej krzywej z zrobionego przeze mnie na szybko wykresu?
#pytanie #inwestycje #inwestowanie #oszczedzanie #emerytura #rozwojosobisty #pieniadze #ike #fire
interpenetrate - Mirki, dwa zasadnicze pytania do tych którzy oszczędzają i inwestują...

źródło: obraz_2023-11-04_210037159

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@interpenetrate: universal income powiadasz? Mógłbyś równie dobrze założyć, ze przecież będziesz miał kiedyś emeryturę i właściwie inwestycje Ci nie będą potrzebne. Tylko jest różnica, czy będziesz dostawał np 2k, a z inwestycji będziesz miał dodatkowe 5k (liczby z dupy)
Co do tego co zrobisz z inwestycjami, to już Twoja broszka. Możesz je wyprzedawać i traktować to jako dodatkowe środki nawet jak masz dzieci - nikt tego nie sprawdza :)
  • Odpowiedz
@Wookie2020: mam podobne zdanie. Jak będziesz sie wszystkim przejmować to nie podejmiesz żadnego ruchu. Równie dobrze moze wybuchnąć trzecia wojna światowa i ustalenia z Bretton Woods zostaną zaorane.
  • Odpowiedz
Czy inwestowanie ma sens, nie mając dzieci? Czy wtedy lepiej założyć mniej i szybciej cel, aby potem dodatkowo wysterować swoje środki na to "0" - jak w przypadku trzeciej krzywej z zrobionego przeze mnie na szybko wykresu?


@interpenetrate: wysterujesz krzywą a potem się okaże że będziesz jeszcze 10 lat dłużej żył w niesamowitej biedzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz