Wpis z mikrobloga

Plusują zwolennicy obłożenia otyłych ludzi wyższą składką zdrowotną. NFZ to wspólny garnek, do którego wszyscy się zrzucamy. To, ile wybierają z niego grubasy, w porównaniu do ludzi o normalnej wadze, przekracza wszelkie dopuszczalne normy. Cukrzyca typu 2, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia lipidowe, choroba niedokrwienna serca, choroba zwyrodnieniowa stawów, nowotwory (rak endometrium, przełyku, jelita grubego, piersi, wątroby, pęcherzyka żółciowego oraz nerek). Wymieniłem tylko pierwsze z brzegu. Wszystko dlatego, że taki jegomość lubi sobie podjeść (najczęściej produkty oparte na pszenicy albo proste węgle, które go rozdymają, co jest zjawiskiem koszmarnym wizualnie).
Wiecie co jest w tym najgorszego? DIN - diet induced neuroinflammation, a więc chroniczne zapalenie układu nerwowego, które bierze się przez śmieci dostarczane do organizmu w tamach "jedzenia". Wiecie, jak stępiały umysł ma ciałopozytywna osoba ważąca 150 kg? Jak spowolnione procesy zachodzą w jej mózgu? Dzień w dzień iść przez życie ze stanem zapalnym.
Ja to widzę tak; pierwsze wezwanie grubas otrzymuje do dietetyka, aby zacząć pierwszy krok. Jeśli odmawia, to po miesiącu przychodzi rachunek ze specjalnie wyliczoną kwotą składki zdrowotnej, odpowiadającej jego tuszy i potencjalnym operacjom, które będzie musiał przejść ze względu na swój ciałopozytywizm.
#4konserwy #zdrowie #jedzenie #bekazlewactwa #bekazgrubasow
Ryneczek - Plusują zwolennicy obłożenia otyłych ludzi wyższą składką zdrowotną. NFZ t...

źródło: tss4

Pobierz
  • 120
  • Odpowiedz
  • 1
@SarahC dokładnie ( ͡º ͜ʖ͡º) nikomu nie dogodzisz, a robiąc wyjątki w niczym się nie pomoże, więc tylko prywatna służba zdrowia i elo
  • Odpowiedz
Ale coś mi się zdaje, że tak się tylko tym podcieracie, bo przeszkadza Wam estetyka otyłych kobiet.

@Invisiblinio: Dokładnie tak jest. Normalny, dorosły człowiek ma #!$%@? na to, że ktoś jest gruby, tak samo jak #!$%@? ma na to, że ktoś ma dziwną fryzurę, albo śmiesznie się nazywa. To są wszystko rzeczy, które wiążą się z życiem w społeczeństwie i w określonym wieku się po prostu wyrasta ze śmiania się
  • Odpowiedz
do ludzi o normalnej wadze


@Ryneczek: podaj kryteria wg których decydujemy i jazda byku xD A, i upewnij się, że jesteś po ich właściwej stronie: bo za chwilę inny spierdoks zaproponuje żeby opodatkować chudych.
  • Odpowiedz
otwierasz szeroką lukę dla wszystkich innych "ryzykujących na własne życzenie" począwszy od wszelakich nałogów po wykonywanie niebezpiecznych zajęć.


@Rad-X: Przecież to już dawno jest otwarte. Dlaczego niby akcyza jest na papierosy i alkohol? Jednym z głównych argumentów za nią jest właśnie szkodliwość tych produktów i koszty jakie generuje dla społeczeństwa.
  • Odpowiedz
@Deska_o0: wystarczy zrobic system nagrod a nie system kar. w niemczech np. w kasach chorych sa rozne bonusy jak robisz konkretne rzeczy i te bonusy obnizaja ci skladke zdrowotna, albo ''wygrywasz'' bony znizkowe np. do amazona. Dla przykladu, moja kasa chorych ma aplikacje, gdzie mozesz wrzucic potwierdzenie posiadania karnetu na silownie, inna kasa chorych ma apke gdzie mozesz mierzyc kroki i jak zrobisz 10k dziennie przez miesiac, dostajesz jakis profit.
  • Odpowiedz
  • 0
@Rad-X otworzyłoby to lukę dla nałogów i ciągłego zagrożenia... Problem ze sportowcami co ryzykują swoje życie i zdrowie to inna para kaloszy i rozmiar problemu też jest zgoła niższy niż grubasy, palacze i alkoholicy, którzy kilka razy dziennie, codziennie przez lata i dekady to robią.
  • Odpowiedz
@Ryneczek za dużo pracy, łatwiej jest oszacować wszystko koszty i podzielić na liczbę oskladkowanych. Taka zabawa gdzie jest granica przypadku a leczenia z winy pacjenta pochłonęłaby mnóstwo czasu i pieniędzy. Wyszedłeś do pracy i zaraziles się grupa to czyja wina? Trzeba było siedzieć na zdalnej albo siedzieć w maseczce i cyk wizyta pełnopłatna i tak ze wszystkim nagle by się zrobilo
  • Odpowiedz
@Ryneczek: ja jeszcze proponuję specjalne składki dla ludzi z #!$%@? genami. To, ile wybierają z niego ludzie z #!$%@? genami, w porównaniu do ludzi o normalnej normalnych genach, przekracza wszelkie dopuszczalne normy.
  • Odpowiedz
otwierasz szeroką lukę dla wszystkich innych "ryzykujących na własne życzenie" począwszy od wszelakich nałogów po wykonywanie niebezpiecznych zajęć.

Bo równie dobrze można zadać pytanie, czemu mam płacić za kogoś kto złamał nogę na nartach, albo potrzebował ratunku bo zaczął się topić w wodzie.

@Rad-X: To jest bardzo dobre pytanie, a odpowiedzią na nie jest prywatyzacja NFZ.
  • Odpowiedz
@Ryneczek: jeszcze powinna być wyższa składka dla brzydkich ludzi (częściej muszą korzystać z psychologia, terapii, odwyków). Gdyby NFZ w ogóle działał w tym kierunku xD
potem idziesz do roboty i janusz mówi że z taką mordą to za bramę bo na składki nie będzie dokładał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
To jest bardzo dobre pytanie, a odpowiedzią na nie jest prywatyzacja NFZ.


@ibilon: Ja więcej chodzę do prywatnych klinik niż na nfz i jest też #!$%@?
Lekarze muszą widzieć pacjenta jako pacjenta, a nie klienta zanim dojdzie do prywatyzacji
  • Odpowiedz