Wpis z mikrobloga

Plusują zwolennicy obłożenia otyłych ludzi wyższą składką zdrowotną. NFZ to wspólny garnek, do którego wszyscy się zrzucamy. To, ile wybierają z niego grubasy, w porównaniu do ludzi o normalnej wadze, przekracza wszelkie dopuszczalne normy. Cukrzyca typu 2, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia lipidowe, choroba niedokrwienna serca, choroba zwyrodnieniowa stawów, nowotwory (rak endometrium, przełyku, jelita grubego, piersi, wątroby, pęcherzyka żółciowego oraz nerek). Wymieniłem tylko pierwsze z brzegu. Wszystko dlatego, że taki jegomość lubi sobie podjeść (najczęściej produkty oparte na pszenicy albo proste węgle, które go rozdymają, co jest zjawiskiem koszmarnym wizualnie).
Wiecie co jest w tym najgorszego? DIN - diet induced neuroinflammation, a więc chroniczne zapalenie układu nerwowego, które bierze się przez śmieci dostarczane do organizmu w tamach "jedzenia". Wiecie, jak stępiały umysł ma ciałopozytywna osoba ważąca 150 kg? Jak spowolnione procesy zachodzą w jej mózgu? Dzień w dzień iść przez życie ze stanem zapalnym.
Ja to widzę tak; pierwsze wezwanie grubas otrzymuje do dietetyka, aby zacząć pierwszy krok. Jeśli odmawia, to po miesiącu przychodzi rachunek ze specjalnie wyliczoną kwotą składki zdrowotnej, odpowiadającej jego tuszy i potencjalnym operacjom, które będzie musiał przejść ze względu na swój ciałopozytywizm.
#4konserwy #zdrowie #jedzenie #bekazlewactwa #bekazgrubasow
Ryneczek - Plusują zwolennicy obłożenia otyłych ludzi wyższą składką zdrowotną. NFZ t...

źródło: tss4

Pobierz
  • 120
No i to robią kupując więcej jedzenia.


@SzlachcicPolny: No nie do końca. Bo tyjesz nie od jedzenia wielkiej ilości tylko od jedzenia większej ilości kalorii w stosunku do swojego zapotrzebowania energetycznego. Uwierz mi, że ktoś kto prowadzi aktywny zdrowy styl życia będzie przeznaczał więcej na jedzenie niż laska 30 lvl która zajada się pizzą i kebabami siedząc non stop w domu na neecie. Więcej jedzenia miesięcznie a tym samym podatków w
@Invisiblinio: Nadwaga, jak również otyłość uznawane są za choroby cywilizacyjne stanowiące globalny problem zdrowotny. Nadmierna masa ciała zajmuje szóste miejsce co do ważności jako czynnik ryzyka, który ponosi odpowiedzialność za liczbę zgonów na świecie. Otyłość zalicza się do najistotniejszych przewlekłych chorób niezakaźnych.
@ogkush:
MHM
Ale coś mi się zdaje, że tak się tylko tym podcieracie, bo przeszkadza Wam estetyka otyłych kobiet. Nigdy nie wrzucacie mężczyzn ani nie psioczycie na grubych mężczyzn.

Kobieta otyła ma więcej korzyści z otyłości niż wad.
1. Bezpieczeństwo fizyczne - mało napaści, mało gwałtów, mało porwań i morderstw, mniejsze obrażenia przy wypadkach samochodowych
2. Poznaje faceta który nie patrzy na wygląd, jest wierniejszy niż inni
3. W razie choroby
@lord_xenu: nie jesteś najostrzejsza kredka w piórniku, pytam od samego początku o osoby ćwiczące których BMI nie jest "prawidłowe" a ty podajesz przykłady z dupy oraz wykluczasz osoby o które pytałem wprost xd
czemu mam płacić za kogoś kto złamał nogę na nartach


@Rad-X: pewnie dlatego, że żeby pojechać na narty musiał zarobić opodatkowane pieniądze. Żeby kupić narty i wyjazd musiał jeszcze kilka podatków zapłacić.

Gdybyś chciał dać dobra analogię to zapytalbys czemu ratować narkomanów
jedyny problem jaki widzę to jak kwalifikować grubasów?


@Deska_o0: czynnik WHR bardzo dobry miernik tkanki tłuszczowej z tego co się orientuję, nie jestem specjalistą ale na pewno istnieją też inne sposoby

https://www.sofra.com.pl/blog/wskaznik-whr-czym-jest-i-jak-sie-go-liczy#:~:text=Wska%C5%BAnik%20WHR%2C%20czyli%20waist-hip%20ratio%2C%20to%20stosunek%20obwodu,jest%20kolejnym%20narz%C4%99dziem%20s%C5%82u%C5%BC%C4%85cym%20do%20kontrolowania%20proporcji%20cia%C5%82a.
@Ryneczek według mnie spożywanie alkoholu powinno zupełnie dyskwalifikować z NFZ, wtedy problem alkusow przywożonych do szpitala karetkami by się skończył ( ͡º ͜ʖ͡º)