Wpis z mikrobloga

Hej, szukam telefonu w którym video a później photo jest na 1 miejscu.
Mój mate20pro spadł na ziemię po raz 50 ale tym razem ekran poszedł i zarysowało się szkiełko od aparatu, a to oznacza jego powolną wymianę niestety.

Kręcę dużo filmów i zależy mi na dobrej stabilizacji + zoom z którego będę rzeczywiście korzystać żeby czasem rozmyć trochę tło albo przybliżyć jakiś detal. Zdjęcia nocne też są dla mnie ważne, bo dość dużo robię zdjęć firmowych w których w trybie pro próbuje wyciągnąć jak najwięcej detali świecących luminescencyjnych rzeczy.

Póki co na oku mam Samsunga s22ultra - mam do złapania wersję 12/256 za niecałe 3k z gwarancją. Do niego etui razem z filtrami które mogę wymieniać i wygląda na to że mam uniwersalną maszynę do wszystkiego .

Jakieś alternatywy?

#telefony
#samsung #android #smartfon
  • 12
  • 0
@fishery: Ale w ogóle nie zależy mi na baterii - tak jak pisałem priorytet to video i aparat, a s22ultra widziałem w akcji, miałem w ręku i pod tym względem nie wiem czy jest coś sensowniejszego do 3k.

Stabilizacja jest ok, jakość video naprawdę świetna a to, ze bateria mi padnie po paru godzinach - i tak nagrywając i robiąc zdjęcia przez pół dnia nie miałem telefonu którego nie musiałbym ładować
@Gieekaa: dxomark jest dość mocno przekłamany. tam za wsparcie finansowe można z nimi "współpracować" i tym samym podnieść pozycję produktu w rankingu. Dochodzi do tak absurdalnych sytuacji, że s23 ultra, który jako jedyny na rynku ma prawdziwy obiektyw z 10-krotnym przybliżeniem i który daje o wiele lepszy obraz przy wysokim zoomie, ma niższe oceny, niż inne chińskie marki w kategorii zoom. Ciężko im ufać do końca, ale jako jedno z wielu
@bkwas: Jeśli Ci bateria nie przeszkadza to jak najbardziej. Mam s22u oraz s23u i powiem szczerze że pod kątem zdjęć czy video nie widzę żadnej różnicy poza zoomem w tym drugim.
  • 0
@fishery: chyba nie będę czekać na premierę s24 w takim razie żeby ceny spadły - skoro mam okazje na s22u to chyba pójdę właśnie w tę stronę, dzięki wielkie :)
@bkwas: Ja mimo, że nie naprawdę nie lubię ich obsługiwać do w/w zastosowań musiałem się zmusić do iPhona. Nawet zwykły iPhone 11 robi lepsze wideo niż s22 czy s23, choć brakuje tych fajnych optycznych zoomów od Samsunga, ale tak po prawdzie najczęściej używa się tych typowych powiększeń.
Od września przesiadłem się na iPhona 14 pro i jeszcze bardziej poprawili video i foto.
Kup sobie używkę na próbę z allegro jak nie
  • 1
@michoopro: kurde, muszę porównać iPhona 13 pro z s22ultra - ostatnio testuję maca na M1, więc w sumie byłbym w tym samym środowisku a cenowo nie będzie dużej różnicy w sumie.

Dzięki za podrzucenie!