Wpis z mikrobloga

@Maxior99: zalezy jaka branza, jak pracujesz itp, kupowanie ziemi rolniczej i osiedlanie to protip, albo nawet chałpy całej, koszta #!$%@? nizsze, no tylko czy chcesz mieszkac te parenascie/dziesiat kilometrow od miasta
  • Odpowiedz
@Maxior99: Są takie mieszkania tylko jest ich mało i te fajne schodzą na pierwszym etapie sprzedaży dziury w ziemi, ja właśnie kupiłem, 4-pokoje na 63 m^2, dwie spore łazienki, salon z aneksem ale oddzielony od reszty mieszkania więc taka prawie "wydzielona kuchnia".

Ale wiem co mówisz, bo jak przeglądam te 2-pokoje na 50 m^2 to się zastanawiam do kogo to jest kierowane. Dla mnie im więcej pokoi klitek tym lepiej
  • Odpowiedz
@Maxior99 Na pewno nie szukac mieszkania pod kątem założenia ewentualnej rodziny - bo sam wiesz ze może być tak, że nigdy nie założysz - i wtedy będziesz siedział sam w wielkim mieszkaniu w którym pogadasz sobie co najwyżej z echem.

Takie duże mieszkania to się kupuje razem z żoną / partnerka - kiedy już masz ta rodzinę. A nie na zasadzie że Ty fundujesz, a potem ewentualnie jakas księżniczka przyjdzie na
  • Odpowiedz
@Maxior99 Niestety przez długi czas takie mieszkania nie schodziły więc deweloperzy znacznie ograniczyli ich podaż. Szukałem mieszkania 70-80 m2 w Krakowie pod koniec 2021. Każda nowa inwestycja miała maksymalnie po kilka takich mieszkań. Jak już jakieś się znalazło to układ pokojów z dupy albo jedna łazienka na 75m2 mieszkania. Powodzenia życzę bo będzie potrzebne.
  • Odpowiedz
4-pokoje na 63 m^2, dwie spore łazienki, salon z aneksem


@PfefferWerfer: to ile mają te pokoje? Dwie łazienki to z 10m, salon z aneksem 20, korytarz minimum z 6, to te pokoje maja po 9 metrow? Bardziej cele niż pokoje
  • Odpowiedz
to ile mają te pokoje? Dwie łazienki to z 10m, salon z aneksem 20, korytarz minimum z 6, to te pokoje maja po 9 metrow? Bardziej cele niż pokoje


@coo84: Salon z aneksem 18 m^2, łazienka 1 (sedes, umywalka, prysznic) 3 m^2, łazienka 2 (sedes, umywalka, wanna, pralka) 5 m^2, pokój 1 8,5m^2, pokój 2 8,5m^2, pokój 3 11 m^2, korytarz 9 m^2

W domu rodzinnym miałem salon 50 m^2
  • Odpowiedz
@coo84 imho tak małe pokoje są dla ludzi którzy nie są domatorami. Ja sobie nie wyobrażam nie mieć w domu własnej przestrzeni gabinetowo-majsterkowej, dziecku dać mniej jak 16m2 żeby swoje ewentualne graty miało gdzie trzymać. Dla rodziny 2+2 albo 2+3 wg mnie spoko przestrzenią będzie ze 150-160m2 przestrzeni mieszkalnej (nie licząc garażu). Mieszkań takich nie ma. W Łodzi było trochę pojedynczych na inwestycję, które miały po 100-120m2. Łatwiej takie było kupić
  • Odpowiedz
Cześć. Ja kupiłem w bloku na wsi 78m2. Osiedle 3 bloki, normalne z 2006 roku wiec przyzwoicie jest. A o cenę nie pytaj bo pana zaszokuje :) do miast mam 20minut, lepiej niż z osiedli miejskich.
Jest oddzielna kuchnia 12m2 że spiżarką, oddzielne wc i łazienka. Do tego dwa pokoje i salon. Parking przy bloku, nie ma problemu. Piwnica z własnym prądem. Sąsiedzi fajni.
Szkoła 5minut pieszo
Jednak są oczywiście minusy, bo
  • Odpowiedz