Wpis z mikrobloga

Pierwsza przejażdżka i ładowanie Mustanga Mach-e za mną ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W środku jest ciekawie wykonany. Brak szału w materiałach, ale design jest fajny i nie jest tandetnie. Prowadzenie jest normalne, ani złe, ani dobre. Zawieszenie zdecydowanie w stronę sztywnego typowo suvowatego. Przejazd przez progi nie jest przyjemny, a przy 160km/h bardzo nim buja. Dodatkowo sapie sporo prądu przy tej prędkości, więc na pewno tyle nie będę jechał. Pedał hamulca działa bardzo agresywnie. Wyłączyłem 1-pedal bo do tego trzeba wyczucia i przyzwyczajenia

W kwestii ładowania to wpiąłem się w AC w galerii mokotów. Tam są ładowarki greenwaya. Uruchamianie ładowania przez aplikację jest dosyć powolne. Przez 20 minut naładowałem 3.7 kW, więc tyle co nic (ładowarka wewnętrzna ma tylko 11kW).

Zasięg niestety topnieje w oczach. Dzisiaj wieczorem trochę pojeżdże to zobaczymy jak to realnie wygląda. Niestety nie pomaga bateria 75 kWh, ale podoba mi się RWD, bo zrywa trakcję z miejsca i nie trzeba wyć silnikiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@PiotrFr I już mam stresa przez range anxiety :/

#motoryzacja #samochody #ford #samochodyelektryczne
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@PiotrFr: A to matrixów nie ma w standardzie od 2021 roku? Nie chce mi się wierzyć, że autopilot jest gorszy w tesli :o

W dodatku ta skoda jest brzydka i droższa od tesli. Plus że ma wyświetlacz na zegary i nie trzeba patrzeć w bok
  • Odpowiedz
@cwlmod:

Nie chce mi się wierzyć, że autopilot jest gorszy w tesli :o


Akurat w wielu autach jest. Ociągają się z tym fsd. Nawet Amerykanie chwalą, mimo że mają okrojonego. Do tego czyta znaki u nas i się do nich
  • Odpowiedz
  • 0
@PiotrFr: Ja już mam przesyt hyundaia bo wszystkie ich auta mają podobne wnętrze pod względem funkcjonalnym i te same systemy pokładowe. i6 wygląda kozacko. Ma trochę mały bagażnik i obrzydliwy materiał tunelu środkowego (jakiś plastik po recyklingu). Jakbym kupił to musiałbym to okleić. Na pewno daje spoko wrażenie w środku, ale widać że jest to model segmentu zwykłego++ a nie premium (przy tej kasie)
  • Odpowiedz
@cwlmod: wiem że nie ma szału w środku ale ja myślę jakieś demo ze środkowej wersji wyposażenia za ~40k€ więc żadne premium. Bagażnik też spoko, lodówek nie wożę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@cwlmod: a mam xD
Zawsze jeździliśmy jak rumuni obładowani. Kiedyś powiedziałem dość. Teraz jedziemy z 2 dzieci na miesiąc do Polski i w lekko ponad 400 litrowym bagażniku jeszcze luzy są.
Okazuje się, że to możliwe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
Kiedyś powiedziałem dość


@PiotrFr: Ja też tak powiedziałem i skończyło się kupnem hot hatcha z większym bagażnikiem :|

Z tymi rumunami to u mnie tak samo tylko że w opcji wyjazdu wekendowego xD
  • Odpowiedz
@cwlmod: wiesz jak ja robię? Jeśli naprawdę mam duże rzeczy, to za 20-30€ wysyłam wielką paczkę na drugi koniec Europy i po 2-3 dniach odbieram na miejscu.
A nie na codzień jeździć brzydkim autem czy wozić powietrze
  • Odpowiedz
@cwlmod: zawsze gniję z typów, co kupują kombi, bo

Może za 3 lata trzeba będzie pralkę przewieźć


Albo

A co jak trzeba będzie komuś pomóc w przeprowadzce?
  • Odpowiedz