Wpis z mikrobloga

@eeemil nikt go przemocowca nie zamknie w więzieniu poki nie będzie rozprawy sądowej złożonej przez ofiare. Takie sprawy trwają czesto długo choćby dlatego ze to musi być kilka rozpraw przed wydanej wyroku. Poza tym jeśli obrażenia nie byly na tyle poważne by byc hospitalizowanym to nikt takiego przemocowca nie wrzuci do więzienia. Jeśli brać pod uwagę rodzine gdzie jest przemoc domowa to wyobraź sobie co może zrobic przemocowiec jak dostanie wezwanie do
@Kitku_Karola: No niech przemocowczynię psychiczną #!$%@?ć z domu i kazać płacić alimenty na dziecko- każdy okres i tylko burnknięcie to dzwonię na policję i zgłaszam przemoc psychiczną- kobieta musi opuścić swoje mieszkanie na 14 dni. Ja w tym czasie zakładam niebieską kartę i składam wniosek do sądu o przedłużenie eksmisji do dwóch lat. W tym czasie nie płacę rachunków i czynszu, oraz wychodzę z wnioskiem do sądu o alimenty na dzieci
zobacz podatki w Norwegii czy Finlandii to zobaczysz ze nie mamy dużych podatków


@Kitku_Karola: Jak się siedzi na socjalu, ew. czasem pracuje na czarno, to pewnie nie ma dużych podatków. Załóż DG i zobaczysz jak to wygląda, albo zatrudnij na etat i poczytaj o brutto brutto vs netto, jeżeli umiesz czytać
@Kitku_Karola:

Popieranie programu "mieszkanie za pomówienie" to jest w ogóle szczyt szczytów. Bez dowodów, bez możliwości obrony. Sędzią w tej sprawie jest de facto osoba zgłaszająca przemoc domową.

Prośba do kobiet: nie dziwicie się, że za parę lat mężczyźni nie będą zainteresowani związkami z wami. Coraz więcej z faceta zapewnia Wam państwo finansowane z podatków facetów. Po prostu jako społeczeństwo uznaliśmy, że skoro tak jest, to niech kobiety związują się z
@ukradlem_ksiezyc: w sumie to sędzią jest tu krawężnik, który nakazuje takiej osobie opuścić swój własny dom i to on daje wiarę (lub nie) temu kto zgłasza i na podstawie tego sobie decyduje. To jest absurd absurdów, żeby o stosowaniu tak dolegliwego środka decydował zwykły krawężnik, który często nawet nie rozumie przepisu, który czyta, zamiast wykształconego i powołanego do tego człowieka jakim jest sędzia.
@ukradlem_ksiezyc @andrzejpetr nie wiem czemu mi to mówicie xD mam DG i duże zarobki wiec wiem jak wyglądają podatki ale kiedyś żyłam w domu z przemocą domowa i to była całkowita bezsilność by walczyć z przemocowcem (pisze o tym jak to było w 1995-1997 gdy byłam dzieckiem). Teraz coś próbują zrobić by było lepiej dla ofiar w przeciwieństwie niż z tym jak było. Czy to dobre czy nie to dyskusyjne ale osobiście
@Kitku_Karola:

To nie jest dobre rozwiązanie. To jest standardowe w Polsce przerzucanie odpowiedzialności na obywateli. Jako że państwo nie umiało rozwiązywać takich spraw szybko i rzetelnie, z dowodami, to powiedzieli "a #!$%@?, niech się oni martwią".

To samo z odpowiedzialnością za dzieci. Testy na ojcostwo powinny być robione po urodzeniu. Twoje dziecko? To jak się rozwiedziesz to płacisz (chyba, że Tobie przyznano dziecko). A jak go nie stać? No cóż, to
@ukradlem_ksiezyc wg mnie dużo by trzeba było zmienić by było dobrze i robia jakieś półśrodki. Co do alimenciarzy to Ci tez maja wsparcie często od pracodawców którzy nie chcą zatrudniać na uop czy zlecenie ludzi i płaca pod stołem. Wiec to taki problem zakorzeniony w mentalności Polaka kombinatora od pracodawcy po tego szarego człowieka co ucieka przed długami udając ze nic nie zarabia. A znowu wrzucenie kogoś do więzienia za długi to
@TestoDepot:

O tym właśnie mówię. I w sądzie powinny być przedstawiane dowody. Wtedy takie prawo ma sens.

Tymczasem prawo wprowadza coraz gorsze rozwiązania rozwalając coraz bardziej tkankę społeczną i wprowadzając dalsze podziały.

@Kitku_Karola
Oczywiście - wsadzanie ludzi do więzienia za niepłacenie alimentów nie ma sensu. Powinno być coś takiego jak roboty publiczne (nie muszą mieć sensu. Mogą przerzucać ziemię z jednej kupki na drugą i z powrotem). A w ogóle najlepiej
@ukradlem_ksiezyc dla mnie w sumie najgorsze jest to ze mentalność Polaków jest głupia xD dużo osob objętych przemocą nigdzie tego nie zgłasza bo się boja oprawcy a oprawca będzie zawsze szybszy w wymierzeniu kary za zgłoszenie go niż służby rozwiązujące problem. Z pozwem standardowa droga jest powiadomienie listem o stawienie się w sądzie lub na komisariacie. Ten czas od otrzymania listu do stawienia się to często kilka dni lub miesięcy ^^’
@Kitku_Karola:

dla mnie w sumie najgorsze jest to ze mentalność Polaków jest głupia


To tu się zgadzamy:)

Ten czas od otrzymania listu do stawienia się to często kilka dni lub miesięcy

Czyli państwo sobie nie radzi i przerzuca problem na obywateli. No ale przyznam tutaj rację - to jest problem. Jednak nie uważam, że psucie prawa (bo państwo nie umi) to nie jest rozwiązanie tego problemu.
@ukradlem_ksiezyc No ale coś trzeba zmienić i jeśli mamy mentalność ludzi jako pierwszy front problemu to cokolwiek się zrobi ktoś na tym ucierpi i chyba póki to się nie ustabilizuje mentalnie w ludziach to każde działanie kogoś krzywdzi i pytanie czy lepiej krzywdzić oprawców i jakieś przypadki potencjalnych oprawców czy krzywdzić ofiary by te nie przychodziły po pomoc by problem w statystykach nie istniał xD

Osoby realnie skrzywdzone powiedzą niech oprawca cierpi